Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Konkursy

Konkurs Języka Angielskiego

Mając na uwadze fakt, że organizacja konkursów jest ważnym czynnikiem wpływającym na wzrost zainteresowania uczniów danym przedmiotem, nasi nauczyciele języka angielskiego corocznie organizują konkurs w formie testu, który sprawdza znajomość leksyki, gramatyki oraz wiadomości z historii, geografii i życia społeczno-kulturowego krajów anglojęzycznych. Zwycięzcy etapu szkolnego biorą udział w etapie międzyszkolnym wraz z przedstawicielami innych sanockich szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci zostają nagrodzeni dyplomem i cennymi nagrodami książkowymi ufundowanymi przez popularne wydawnictwa językowe.

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

Pierwsza edycja konkursu-dyktanda została przeprowadzona w naszej szkole w 2007 r. Jego organizacja przypada na październik i zbiega się z Europejskim Dniem Języków Obcych.

W 2008 roku nauczyciele języka niemieckiego i francuskiego dołączyli do naszej akcji i dyktando miało swoje trzy wersje językowe. W konkursie, przeznaczonym dla klas pierwszych i drugich, co roku bierze udział kilkudziesięciu uczniów. Jury wyłania laureatów zarówno w kategorii klas pierwszych jak i drugich. Uczniowie otrzymują dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, ufundowane przez wydawnictwa językowe.

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki na wiersz i opowiadanie w języku angielskim

 

Miłośnicy języka angielskiego z weną poetycką i zamiłowaniem do kreatywnego pisania mogą spróbować swoich umiejętności w konkursie literackim, który odbywa się każdej wiosny od roku 2004. O szczegółach tego konkursu można się dowiedzieć się z plakatów rozwieszonych na korytarzach szkolnych i z naszej strony internetowej. Nagrodzeni autorzy wierszy i opowiadań otrzymują cenne nagrody książkowe, a ich prace można podziwiać w Internecie.

 

 

Olimpiada Języka Angielskiego

 

Co roku kilku nauczycieli języka angielskiego przygotowuje uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Odbywa się ona w listopadzie. Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Eliminacje są trzystopniowe : I stopień – zawody szkolne

II stopień – zawody okręgowe

III stopień - zawody centralne.