Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Jak w rok poznać 4 języki?

Obecna klasa 2Fp naszej szkoły oraz uczniowie z Bułgarii, Grecji, Hiszpanii i Turcji badali to zagadnienie uczestnicząc w projekcie eTwinning: „Can you speak my language?”

Za projekt  nasi uczniowie zdobyli dla szkoły Odznakę Jakości eTwinning. W uzasadnieniu przesłanym 9 września przez Krajowe Biuro eTwinning można przeczytać o licznych i ciekawych aktywnościach, wyraźnie opartych na współpracy, oraz o widocznych wspólnych produktach.

Pracując metodą projektu, uczestnicy projektu odpowiadali na postawiony przed nimi problem, analizowali podobieństwa i różnice w alfabetach krajów partnerskich, dyskutowali nad znaczeniem rodzimych języków, tworzyli 5-ciojęzyczny słownik, odgrywali krótkie dialogi i monologi w językach partnerskich, przedstawiali partnerom ważny dla nich rodzimy wiersz i recytowali wersy z tekstów krajów partnerskich. W rezultacie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się 4 językom obcym, sprawdzić się w krótkich rozmówkach i posłuchać jak partnerzy radzą sobie z językiem polskim.

 

Uzyskanie Odznaki Jakości jest ogromnym sukcesemnaszych uczniów, którzy praktycznie cały projekt realizowali w warunkach lockdownu. Pomimo niedogodności, udało się przeprowadzić zaplanowane działania, wykorzystując narzędzia web 2.0, platformę TEAMS, flipgrid i platformę projektową: Twinspace.  Największym wyzwaniem była organizacja pracy. Grupy projektowe nie mogły po prostu spotkać się w szkole. Uczniowie sami się organizowali, aby realizować wspólne zadania.

Jesteśmy czwartą sanocką szkołą, która może się pochwalić odznaką jakości eTwinning. I choć uznanie Biura eTwinning ma znaczenie, to w pracy projektowej nie o laury chodzi.

Sami uczestniczy wymieniają takie korzyści udziału w projekcie jak: integracja klasy, miłe spędzenie czasu, budowanie pewności siebie, rozwój umiejętności autoprezentacji i kreatywności, poznanie tekstów kulturowych innych krajów, poznanie nowych języków i wykorzystanie języka angielskiego w pracy projektowej oraz możliwość podpatrzenia jak uczą się rówieśnicy z krajów partnerskich.

Jednocześnie uczniowie przyznają, że uczestnictwo w projekcie wymagało dużego wkładu pracy i czasu, a także rozwiązywania problemów, związanych z komunikacją, szczególnie w czasie pandemii. Dlatego klasa 2Fp bezsprzecznie zasłużyła na uznanie, a ja miałam prawdziwą przyjemność obserwowania ich w działaniu i podziwiania rezultatów tych działań.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH