Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Wyzwanie językowe Europejskiego Dnia Języków (EDL)

Po raz dwudziesty Europie obchodzimy Dzień Języków.

Czy wiecie, że skuteczniej uczymy się języków, kiedy podejmujemy ryzyko? Ściągnijcie na telefon  bezpłatną aplikację: Language Challenges i sprawdźcie swoją wiedzę na temat języków europejskich. Rozwijajcie znajomość języków obcych dzięki wyzwaniom z aplikacji. Idea zadań opiera się na Lingwistycznej Inicjatywie Podejmowania Ryzyka opracowanej w Instytucie Języków Oficjalnych i Dwujęzyczności Uniwersytetu Ottawy w Kanadzie.

Zamiast aplikacji można skorzystać z podręcznika dostępnego na stronie:

https://edl.ecml.at/Activities/Languagechallenge/tabid/3207/Default.aspx

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Dzięki znajomości różnych języków lepiej się rozumiemy w Europie. Dlatego Rada Europy kieruje apel do 800 milionów Europejczyków z 47 państw  o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Badania pokazują, że osoby uczące się języków obcych obawiają się podejmowania ryzyka i nie zawsze korzystają z okazji, aby ćwiczyć język, którego się uczą, poza swoją szkołą.

Bądźmy odważni ucząc się języków obcych.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH