Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Zwycięstwo fizyki nad pandemią

Pandemia nie przeszkodziła pasjonatom fizyki w rozwoju. Jak się okazało podczas nauki zdalnej spora grupa zainteresowanych fizyką uczniów naszej szkoły zdecydowała się na udział w różnych przedsięwzięciach. Wiele prac, we wszystkich kategoriach, zostało przygotowanych na konkurs Fizyczne Ścieżki. Największy sukces w tegorocznej edycji konkursu odniosła praca przygotowana przez Konrada Bartkowskiego i Marka Poradę z klasy 1Dp. Ich „Pogawędka ze światłem” została zakwalifikowana do finału konkursu i zdobyła w nim wyróżnienie.

 

Warto wspomnieć też o innych pracach, które co prawda nie zdobyły laurów konkursowych, ale dostarczyły swoim autorom sporo frajdy i pozwoliły wiele się nauczyć. Prace na Fizyczne Ścieżki przygotowały też zespoły: Ernest Mołczan, Justyna Orłowska i Anna Sidor (wyróżnienie poza finałem), Anna Podkalicka, Michał Sołtysik i Sławomir Bąk oraz Maria Rachwalska i Julia Bill, a w kategorii esej udział wzięła Marta Sieczkowska.

Nie brakowało też sukcesów indywidualnych. Do takich można zaliczyć tytuł Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” zdobyty przez Ernesta Mołczana oraz jego udział w drugim etapie Olimpiady Fizycznej.

Trudny i wymagający jest też konkurs fizyczny Lwiątko, a w tegorocznej edycji sukcesami mogą się pochwalić aż trzy osoby. Wyróżnienia zdobyli: Ernest Mołczan, Maksymilian Łonyszyn oraz Piotr Solarz.

Gratulujemy wszystkim, którym „chciało się chcieć”, życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za dalszy rozwój ich pasji.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH