Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

9 maja obchodzimy Dzień eTwinning

Program eTwinning to europejska społeczność szkolna. Uczniowie i pracownicy szkół krajów europejskich, komunikują się między sobą, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. Nasza szkoła też do niej należy. W tym roku uczniowie klasy 1fp realizują projekt eTwinning: „Can you speak my language?”. 

Projekt został założony przez szkołę w Bułgarii i naszą przy współudziale szkół z Hiszpanii, Turcji i Grecji. Ma za zadanie odkrywanie 5 języków uczestników projektu. Aby opisać cel naszego projektu warto posłużyć się słowami Ryszarda Kapuścińskiego z Podróży z Herodotem: “Pojąłem, że każdy świat ma własną tajemnicę i że dostęp do niej jest tylko na drodze poznania języka. <...> Rozumiałem, że im więcej będę znał słów, tym bogatszy, pełniejszy i bardziej różnorodny świat otworzy się przede mną.”

W trakcie trwania projektu razem z naszymi partnerami zastanawialiśmy się nad znaczeniem języka ojczystego, porównywaliśmy alfabety, poznawaliśmy codzienne zwroty i słowa, tworzyliśmy krótkie dialogi, aby w końcu zaprezentować wiersze ojczyste, które następnie będą recytowane przez partnerów projektu. Jesteśmy ciekawi jak uczniowie z innych krajów poradzą sobie z Inwokacją.

Świętując Dzień eTwinning zapraszamy do wysłuchania fragmentu przemówienia, które Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży adresuje do etwinnerów z tej okazji:

https://www.youtube.com/watch?v=bApAwUqT3Pk

Cały tekst wywiadu pojawi się 9 maja na stronie platformy etwinning:

https://groups.etwinning.net/179183/pages/page/1604665

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH