Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Zagraniczni goście

I Liceum im KEN w Sanoku po raz kolejny gościło u siebie uczestników projektu ENTER YOUR FUTURE, organizowanego przez AIESEC, Komitet Lokalny Rzeszów. Byliśmy pierwszą szkołą od której zaczęli swoją przygodę z Polską. W tym roku odwiedziły nas 3 osoby: Altynai Aidarkulova z Kurdistanu, Hoan Phan z Vietnamu oraz Juri Azevedo de Souza Pomarole z Brazylii.

Tradycyjnie studenci-praktykanci przeprowadzili zajęcia z uczniami naszej szkoły w formie interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych. Dzięki tym warsztatom, młodzież mogła szlifować swoje umiejętności językowe i dowiedzieć się ciekawostek, których na próżno by szukać w podręcznikach szkolnych. Interakcja nie ograniczała się wyłącznie do godzin lekcyjnych. Życie kulturalne i towarzyskie „kwitło” też po lekcjach. Naszych gości nie mogliśmy nie zaprosić do Galerii Zdzisława Beksińskiego. Okazało się to być bardzo trafionym pomysłem, ponieważ pracy artysty wywarły na nich ogromne wrażenie.

Zapytani o różnice kulturowe przyznali, że są wyraźne. Juri stwierdził, że Polacy nie są skłonni do całowania i uścisków jak Brazylijczycy. Ci drudzy zdecydowanie nie przejmują się tym co inni o nich myślą w porównaniu do nas, Polaków. Z kolei dla Hoan z Vietnamu wydawaliśmy się bardzo wylewni. Wietnamczycy zdecydowanie nie całują w policzek, nie obejmują się dopóki kogoś lepiej nie poznają, uścisk ręki i skłonienie głowy to wszystko. Pobyt w Stanach Zjednoczonych trochę przygotował ją na objawy spontanicznej serdeczności jakiej doznała w Sanoku. Altynai nie wydawała się być bardzo zdumiona naszym sposobem bycia. To co nas zakończyło jednak był fakt, że w dalekim Kurdystanie w dzieciństwie czytała „Króla Maciusia I”, Janusza Korczaka oraz to, że znała i lubiła piosenki Anny German, nieżyjącej od 1982 roku.

Goście byli pod wrażeniem łatwości komunikacji z młodzieżą I LO i chęcią uczniów do wyrażania się w języku angielskim w miarę swoich możliwości. Chwali ciekawość świata, której dowodziły niezliczone pytania zadawane w trakcie lekcji i poza nimi.

Z żalem pożegnaliśmy praktykantów licząc na to, że za rok kolejni ciekawi ludzie przyjadą i wprowadzą trochę egzotyki w nasze wesołe licealne życie

Ogromne podziękowania dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin, którzy zgodzili się gościć studentów-praktykantów. Byli to: Wiktoria Kielar - 1c, Aleksandra Gunia i Karolina Kalemba – 2b, Martyna Mierzwa – 2g i Patrycja Magusiak – 3b.

Napisała Danuta Penc

 

 

 

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH