Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Niezapomniany VI Koncert Charytatywny

                Już po raz szósty I LO im. KEN wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Wychowawczych im. ks. Wiesława Siwca zorganizowały koncert charytatywny w Sanockim Domu Kultury. Założone w 1999 Stowarzyszenie od lat pomaga młodzieży z najuboższych sanockich rodzin.

 Od dwóch lat organizujemy dwa koncerty odbywające się w tym samym dniu – a wszystko to ze względu na ogromne zainteresowanie i tłumnie przybywającą publiczność. Pierwszy koncert, który rozpoczął się o 16.30 poprowadzili nasi niezastąpieni absolwenci - Grzegorz Michalewski i Katarzyna Bogaczewicz. Koncert rozpoczął się od głośno zapowiadanej licytacji koszulki Wojciecha Wolskiego, który osobiście przybył na tę część imprezy, rezygnując z zajęć w klubie (brawa za postawę;D). Ostatecznie koszulkę sprzedano za sumę 370 zł. Warto zauważyć, że w podbiciu ceny duży udział miała prof. Demkowska, która ostro licytowała, idąc łeb w łeb, z nabywczynią trofeum.

Na koncert przybyła także siostra ks. Siwca wraz z mężem i sześcioletnią córką Dominiką, która rozpoczęła część artystyczną. Przygotowany przez naszych uczniów program był imponujący, nie zabrakło pięknego śpiewu, gry na instrumentach, gimnastyki artystycznej i tańców. Nie sposób wymienić wszystkich artystów, ale każdemu należą się szczere gratulacje. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie mogło zabraknąć naszego szkolnego maestro od fortepianu, Tomasza Micka, który i tym razem akompaniował licznym zespołom. Tradycyjnie pojawiła się również niezastąpiona Katarzyna Naleśnik, która swym głosem - jak nikt - potrafi wprowadzić słuchaczy w świat nostalgii i romantycznej zadumy. Pięknym głosem urzekła publiczność także Katarzyna Stach, która zaśpiewała utwór Amy Winehouse „Back to Black” –  można było usłyszeć  tę fenomenalną barwę głosu, który zdecydowanie wyróżniał piosenkarkę. Z fortepianowych wirtuozów szczególną uwagę zwrócił na siebie Mikołaj Hartman, który zaskoczył nas swoimi umiejętnościami. Świetny okazał się duet męsko-żeński, w składzie: Michał Matuszewski (fortepian i wokal) oraz Ewelina Wronowska (wokal), który piosenkę Whitney Houston „I will always love you” wykonał tak perfekcyjnie, że nie było “Houston mamy problem”:D. Na scenie ponownie pojawił się Tomek Micek, tym razem w innej roli, bo wraz  z Kasią Stach zatańczył do rewelacyjnego wykonu Aleksandry Guni. Niesamowity aplauz widowni zdobyły także Paulina Cipora i „wypożyczona” z II LO Klaudia Wolańska, które zaprezentowały fenomenalny i niezwykle trudny układ gimnastyczny.            

Drugi koncert ponownie poprowadziła Kasia Bogaczewicz, tym razem towarzyszył jej jednak Adam Zoszak. Jak wcześniej, publiczność mogła liczyć na występy na najwyższym poziomie. Na początek zaprezentowano taniec, ilustrujący walkę klasyki z nowoczesnością, tego, co anachroniczne dla współczesnej młodzieży, z tym, co ją „jara”. Była to prawdziwa bitwa tańca klasycznego z hip-hopem. Duży szacunek dla osoby, która wpadła na ten pomysł oraz dla wszystkich wykonawców - Joanny Grządziel, Nastazji Leśniak, Adrianny Krowickiej, Tomasza Micka, Jakuba Fika, Marcina Biodrowicza, Jakuba Leśniaka, Oskara Handermandra oraz Jakuba Karbowskiego. W drugim koncercie pojawili się także nasi wyjątkowi księża, którzy w tym roku postawili na repertuar o charakterze religijnym. Trochę słodko, trochę gorzko. Wkrótce potem na scenie pojawiła się Ewelina Wronowska (wokal i akordeon), Michał Matuszewski (wokal i akordeon) oraz Dominika Witowicz (skrzypce). Popis trio wzbudził niemały entuzjazm wśród zebranych i mamy nadzieję, że ich wspólna muzyczna przygoda na koncercie charytatywnym się nie zakończy. I tym razem nie zabrakło gimnastyki, która była mocną częścią koncertu - zespół „Różowe panterki” z Martyną Mierzwą na czele spisał się po prostu świetnie. Wspaniale po nich zagrały również piękne dziewczyny ze „smyczkami” - Dominika Witowicz, Gabriela Dąbrowska, Olga Tarnawczyk, Aleksandra Kmiotek, Aleksandra Landsmann i Ewa Kuśnierz) oraz towarzyszący im Karol Wiciński (kontrabas) i Oskar Handermander (perkusja). Żywiołowa, a jednak klasyczna muzyka, która sprawdza się w każdych warunkach! Scenę zaszczycił także swoją obecnością bardzo wyjątkowy, a przy tym niezwykle skromny, absolwent I LO - Tomasz Sowa (klarnet), który zagrał wraz Przemysławem Pankiewiczem (fortepian). Obu panom ponownie towarzyszył niezastąpiony tamtego wieczoru Oskar Handermander. Występ pierwsza klasa!

Szczególną częścią koncertu charytatywnego są od lat – zaplanowane zazwyczaj na koniec – niezwykłe występy zespołów rockowych, punk rockowych czy też innej kategorii z rodzaju „hard music”. Na początku wystąpili „The Handrails”. Muzyka świetna, widać, że muzycy się rozumieją, a scena cała się trzęsie. Drugi występujący tego wieczoru zespół - „Cyrograf” - postawił na polski repertuar. Choć muzyka zagłuszała kompletnie wokalistkę Katarzynę Długosz, to miała ona w sobie wszystko to, czego potrzebuje rockman, aby porwać tłum. Natomiast ostatni zespół…, to była po prostu miazga! Muzyka w stylu Metal Growl lub też Death Growl (obie nazwy są poprawne). Kto nie wie, na czym to polega, odsyłam do youtube.pl. – ale uwaga na uszy! Zespół złożony z chłopaków z klas pierwszych po prostu rozsadził scenę Sanockiego Domu Kultury. Wokalista - Miłosz Mąka – okazał się wirtuozem w tej technice śpiewu. Tak trzymaj, Chłopie! I w ten oto sposób zabawa dobiegła końca.                             

Nie ma dwóch identycznych koncertów, każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, bo tworzony przez młodzież z głębokiej potrzeby serca, dlatego zachęcam wszystkich do zaangażowania  się czynnie w tę szlachetną akcję. Impreza to, to nie tylko mile spędzony czas, przepełniony wzruszeniem, radością, ale także swego rodzaju katharsis. To przede wszystkim  arcyważna inicjatywa, jaką jest pomoc najuboższym. W tym roku zebraliśmy zawrotną sumę 5192,39 zł, na którą złożyły się datki wrzucane do puszek, sprzedaż kalendarzy, obrazów, zdjęć, kartek i wielu innych rzeczy, które własnoręcznie przygotowywali uczniowie I LO. Za zebraną kwotę zakupiono słodycze, które wraz z innymi podarunkami trafiły w paczkach do 414 dzieci. Dzięki temu, 6 grudnia, Sanok stał się na chwilę szczęśliwszym miastem - bajkowym, pełnym magii, w którym zagościły elfy, anioły i najważniejszy tego dnia - Święty Mikołaj.            

Szymon Mach                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH