Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Jak w rok poznać 4 języki?

Obecna klasa 2Fp naszej szkoły oraz uczniowie z Bułgarii, Grecji, Hiszpanii i Turcji badali to zagadnienie uczestnicząc w projekcie eTwinning: „Can you speak my language?”

Za projekt  nasi uczniowie zdobyli dla szkoły Odznakę Jakości eTwinning. W uzasadnieniu przesłanym 9 września przez Krajowe Biuro eTwinning można przeczytać o licznych i ciekawych aktywnościach, wyraźnie opartych na współpracy, oraz o widocznych wspólnych produktach.

Pracując metodą projektu, uczestnicy projektu odpowiadali na postawiony przed nimi problem, analizowali podobieństwa i różnice w alfabetach krajów partnerskich, dyskutowali nad znaczeniem rodzimych języków, tworzyli 5-ciojęzyczny słownik, odgrywali krótkie dialogi i monologi w językach partnerskich, przedstawiali partnerom ważny dla nich rodzimy wiersz i recytowali wersy z tekstów krajów partnerskich. W rezultacie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się 4 językom obcym, sprawdzić się w krótkich rozmówkach i posłuchać jak partnerzy radzą sobie z językiem polskim.

Czytaj więcej...

Wyzwanie językowe Europejskiego Dnia Języków (EDL)

Po raz dwudziesty Europie obchodzimy Dzień Języków.

Czy wiecie, że skuteczniej uczymy się języków, kiedy podejmujemy ryzyko? Ściągnijcie na telefon  bezpłatną aplikację: Language Challenges i sprawdźcie swoją wiedzę na temat języków europejskich. Rozwijajcie znajomość języków obcych dzięki wyzwaniom z aplikacji. Idea zadań opiera się na Lingwistycznej Inicjatywie Podejmowania Ryzyka opracowanej w Instytucie Języków Oficjalnych i Dwujęzyczności Uniwersytetu Ottawy w Kanadzie.

Zamiast aplikacji można skorzystać z podręcznika dostępnego na stronie:

https://edl.ecml.at/Activities/Languagechallenge/tabid/3207/Default.aspx

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Dzięki znajomości różnych języków lepiej się rozumiemy w Europie. Dlatego Rada Europy kieruje apel do 800 milionów Europejczyków z 47 państw  o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Badania pokazują, że osoby uczące się języków obcych obawiają się podejmowania ryzyka i nie zawsze korzystają z okazji, aby ćwiczyć język, którego się uczą, poza swoją szkołą.

Bądźmy odważni ucząc się języków obcych.

Dawid Siwiecki uhonorowany Nagrodą Miasta Sanoka

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2dp Dawid Siwiecki został uhonorowany Nagrodą Miasta Sanoka w dziedzinie „Kultura i sztuka” w kategorii „Twórczość artystyczna”, w zakresie „Muzyka”. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się 15 września br. w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego. Statuetki Grzegorza z Sanoka oraz nagrody finansowe zostały przekazane pięciu osobom, które wykazały się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w roku 2020, w tym Dawidowi.

Przypomnijmy, że młody akordeonista zajął I miejsce w International Music Competition w Belgradzie oraz zdobył I miejsce w I edycji międzynarodowego konkursu „Talent Show Muzyki Klasycznej Virtuozi V4+” w Budapeszcie. W TVP3 Rzeszów określono jego sukces jako jedno z największych wydarzeń kulturalnych 2020 roku na Podkarpaciu. 

Serdecznie gratulujemy 

Literackie otwarcie. Anglojęzyczny tomik prac uczniowskich wsparciem działań wolontariatu.

Nowy rok szkolny witamy kolejnym tomikiem literackim przygotowanym przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Tym razem publikujemy wiersze i utwory prozatorskie napisane w języku angielskim, którym towarzyszą ciekawe prace plastyczne.

Tomik będzie można zdobyć w przyszłym tygodniu – członkowie wolontariatu będą na Was czekać na szkolnych korytarzach już w przyszłą środę na długiej przerwie. Tradycyjnie rozdawnictwu naszej publikacji towarzyszyć będzie zbiórka do puszek wolnych datków, które przeznaczone zostaną na wsparcie działań szkolnego wolontariatu.

Czytaj więcej...

PO WER w Hiszpanii !!!

W dniach 30.08. – 3.09.2021 r. miałam przyjemność wziąć udział w międzynarodowym kursie ‘Educational Coaching Tools’ w Maladze, na południu Hiszpanii. To już ostatnia mobilność nauczyciela z naszej szkoły w ramach projektu PO WER „Nauczyciele I LO w Sanoku rozwijają kompetencje twórcze, cyfrowe i językowe”.

Bogaty program szkolenia oparty był na wielu interesujących dziedzinach nauki, metodyki, a nawet psychologii czy sztuki. Uczyliśmy się m.in. o typach osobowości ucznia, sposobach wspierania go w sytuacjach kryzysowych, metodach radzenia sobie ze stresem i innymi trudnymi emocjami czy o tak modnym ostatnio treningu uważności. Spora część kursu poświęcona była założeniom udzielania efektywnej informacji zwrotnej. Teoria jedynie poprzedzała liczne zajęcia praktyczne pełne inscenizacji, odgrywania ról, medytacji, tańca, jogi, w tym jogi śmiechu.

Czytaj więcej...

Plan zajęć na nowy rok szkolny 2021/2022

UWAGA UWAGA UWAGA

Nowy podział godzin na rok szkolny 2021/2022 jest już dostępny na stronie.

Pozdrowionka

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH