Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Spotkanie z kinem francuskim

W ten weekend startuje  XII internetowy festiwal kina on-line MyFrenchFilmFestival! Od 14 stycznia do 14 lutego kinomani z całego świata będą mieli dostęp do 30 filmów dostępnych na stronie www.myfrenchfilmfestival.com

Filmy, którym towarzyszą napisy w 10 językach, możecie zobaczyć całkowicie za darmo!

Przyjemnego oglądania :)

Złoty hat-trick I LO w Sanoku

Poznaliśmy tegoroczny ranking najlepszych szkół średnich przygotowany przez miesięcznik „Perspektywy”. Decyzją  Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych środowisk edukacyjnych w Polsce, po raz 3! z rzędu otrzymaliśmy tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY”.

O tym, że tegoroczne podsumowanie okazało się dla nas bardzo przychylne, niech świadczy fakt, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2022 awansowaliśmy o kolejne pozycje, a w województwie podkarpackim zajęliśmy ponownie 5 lokatę!

Gratulujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku i podtrzymania tej jakże chlubnej passy.

Projekty eTwinning sposobem na zdrowie

Projekty etwinning polegają na współpracy między szkołami z różnych krajów, która możliwa jest dzięki środkom komunikacji elektronicznej. Narzędzia TIK odgrywają tu kluczową rolę. Technologia informacyjno-komunikacyjna jest niezbędna do ich realizacji. Jednocześnie bywa też ich tematem.

W tej chwili w naszej szkole realizowane są trzy projekty etwinning. Dwa, prowadzone przez p. Wioletę Herbut, zajmują się ekologią i technologią. Trzeci, pod kierunkiem p. Hanny Dulęby i p. Magdaleny Brajty, nosi tytuł: “Could TikTok videos help us reduce our visits to the doctor?”

Klasa 2Dp właśnie zakończyła pierwszy etap tego rocznego projektu, który porusza ważny temat: zdrowia i technologii. Czas na pierwsze podsumowania.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Zgłoszenia do etapu szkolnego OWE do dnia 04.01.2022 r. Informację proszę przesyłać drogą elektroniczną do p. A. Dziabas-Krysa.
Etap szkolny odbędzie się 10.01.2022 r. Dokładne informacje uczestnicy otrzymają w późniejszym terminie.

Badminton - podwójny sukces

29 i 30 listopada odbył się w ZS nr 3 w Sanoku półfinał wojewódzki w badmintonie. Nasi uczniowie wykazali się niebywałą determinacją i hartem ducha pokonując konkurencję.

Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce po niezwykle zaciętych meczach, które zostały rozegrane w dwóch grupach (w rozgrywkach brało udział 6 drużyn, m.in. z Sanoka i Strzyżowa). Do finału wojewódzkiego awansowały dwie drużyny - nasze dziewczyny (Julia Żuchowska, Milena Ryba, Elwira Żuchowska) i ZS nr 2 w Sanoku. Warto podkreślić, że dziewczyny obroniły pierwsze miejsce z ostatnich zawodów!

W rozgrywkach chłopców w rywalizacji wzięły udział cztery zespoły rozgrywając mecze systemem każdy z każdym. Do finału również awansowały dwa zespoły. Nasi uczniowie w pięknym stylu pokonali wszystkich przeciwników, w tym ubiegłorocznych zwycięzców czyli ZS nr 3, w stosunku 3:2. Michał Tokarz, Piotr Mackiewicz, Gabriel Czuchry i Krystian Jajko również wywalczyli udział w finale wojewódzkim z pierwszego miejsca.

Opiekunem drużyn jest Edyta Dubiel-Jajko. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!!!

Wesołych Świąt w 2021 roku

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego