Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Niekwestionowany sukces absolwenta I LO

Wojciech P. Galej, absolwent I LO z roku 2004, dwukrotny laureat Olimpiady Biologicznej zrealizował marzenie z lat licealnych zamieszczając swój artykuł w prestiżowym magazynie naukowym Nature, który ukazuje się od 1869 roku.

Tygodnik Nature publikuje wyniki naukowych badań i odkryć, dostarcza badaczom wczesnych informacji o postępach w różnych dziedzinach nauk przyrodniczych i stanowi platformę, na której eksperci komentują opublikowane artykuły.

 31 stycznia 2013 opublikowany został artykuł pt.: „Crystal structure of Prp8 reveals active site cavity of the spliceosome” autorstwa W.P. Galeja, C. Oubridge’a, A.J. Newmana I Kiyoshi Naigai. Artykuł przedstawia rezultaty badań przeprowadzonych przez Wojtka we współpracy z innymi naukowcami.

Jego praca spotkała się z uznaniem naukowców z Uniwersytetu Rockefellera i Kolegium Medycyny Alberta Einsteina w Nowym Jorku. Wojtek jest stypendystą Cambridge European Trust i Downing College. Współpracuje z jednym z wiodących instytutów badawczych na świecie: The MRC Laboratory of Molecular Biology w Cambridge.

We wpisie do Księgi Pamiątkowej, wydanej z okazji 125-lecia istnienia naszej szkoły Wojtek podkreśla istotną rolę swoich nauczycieli w kształtowaniu jego osobowości i rozwijaniu talentów, tłumaczy fenomen I LO: „W Jedynce nikt nikogo siłą nie zagania do nauki. Ta ogromna swoboda sprawia, że każdy uczy się dla siebie i ma świadomość, że tylko od niego zależy, co będzie robił w przyszłości.” Wojtek potwierdza swoimi sukcesami i pozycją w świecie nauki zasadność tych słów. Gratulujemy sukcesu.