Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Sukces Alberta Dębińskiego

Albert Dębiński uczeń klasy 3b awansował do II etapu konkursu dostępnego na stronie www.pokaznamjezyk.pl , który poświęcony był tematowi globalizacji. Albert reprezentował naszą szkołę 25 marca w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Przystąpił do pisemnego testu (1.5h) w języku angielskim, który skupiał się na temacie globalizacji. Czekając na wyniki testu i możliwy awans do III etapu konkursu (etapu finałowego) uczestnicy mieli możliwość posłuchać wykładu pana Michała Ogórka pt. „Move do mnie jeszcze”. III ostatnim etapem była debata na żywo przed publicznością na temat globalizacji. Brało w niej udział 5 najlepszych uczestników konkursu. Jej tematem była: komunikacja międzyludzka, ze szczególnym naciskiem na takie aspekty jak: umiejętności językowe i „inteligencje kulturalna”. Debata odbyła się w każdym z trzech języków: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Albert Dębiński dostał się do ścisłego finału i wziął udział w debacie w języku angielskim zajmując III miejsce. Wygrał bardzo cenne nagrody: słownik, płytkę do nauki języka angielskiego, torbę z gadżetami i iPoda Shuffle. Bardzo serdecznie gratulujemy Albertowi i zachęcamy innych uczniów naszej szkoły do brania udziału w tym i podobnych konkursach językowych.