Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Ekologia nie gryzie - nasza szansa na lepsze jutro!

W minioną środę czyli 27 marca w naszej szkole odbyła się debata poświęcona ekorozwojowi pt. „Ekologia nie gryzie - Nasza szansa na lepsze jutro”. Zaproszono Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pana Wojciecha Skibę, przedstawiciela Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego pana Piotra Kutiaka, który jednocześnie reprezentował stanowisko sanockiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, jest bowiem jego wiceprzewodniczącym. Zaproszono również asystentkę Pani Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej panią Ewę Mrugałę oraz oczywiście dyrektora naszej szkoły, Roberta Rybkę. Na debacie pojawili się także reprezentanci samorządów uczniowskich sanockich gimnazjów nr 2, 3 i 4 wraz z opiekunami.

Dyrektor Rybka zainaugurował całą konferencję, którą prowadzili Izabela Litera i Maciej Woźniczyszyn. Po prezentacjach zaproszonych ekspertów referat o tym, co młodzi ludzie mogą robić na rzecz środowiska naturalnego wygłosiła Karolina Jaromij, uczennica klasy 2g, po którym nastąpił etap ożywionej dyskusji. Wnioski mówią same za siebie - młodzi ludzie bardzo chętnie angażują się w działalność ekologiczną, stąd pomysł aby stworzyć coś na kształt nieoficjalnego stowarzyszenia międzyszkolnego o charakterze proekologicznym. Całą debatę zakończył quiz wiedzy poprowadzony przez Ewelinę Szelest, Mateusza Kulikowskiego oraz Pawła Ślęczkowskiego.

  • DSC_0010
  • DSC_0021
  • DSC_0046
  • DSC_0077