Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Specjalnie dla Pań

Święto Kobiet niesłusznie kojarzone jest z dawnymi zwyczajami sięgającymi PRL. Dzisiaj można obchodzić je na wiele sposobów. Najpopularniejsze są kwiaty, bombonierki i proste życzenia. Oczywiście można wybić się ponad schematy i wymyślić coś bardziej kreatywnego. Takie podejście wykazała grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego pod „batutą” Tomasza Micka oraz Katarzyny Naleśnik i zorganizowała koncert specjalnie dla Pań.

Ku zdziwieniu organizatorów, frekwencja przekroczyła wszelkie założenia. Zamiast zakładanych 50 osób pojawiło się ich około 240! Przez to pojawiło się drobne opóźnienie – trzeba było dostawić kilkadziesiąt krzeseł, a i tak miejsc siedzących brakło. Ludzie z trudem mieścili się przy dwóch dolnych wejściach oraz na balkonie. Prowadzący techniczną stronę imprezy Tomasz oraz Katarzyna przeprosili zebranych widzów za nieprzewidziany „nadstan”, jednak publika była wyrozumiała. Warto było znieść te drobne niewygody dla tak wspaniałych aranżacji najpopularniejszych polskich utworów o kobietach. Wykonawcami byli uczniowie I Liceum, absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia, PWSZ w Sanoku. Pojawiło się też kilka osób spoza wymienionych placówek. Prowadzący imprezę Adam Zoszak oraz Jakub Pankiewicz pokazali najwyższy poziom profesjonalizmu podchodząc do powierzonego im zadania z humorem przeplatanym powagą, co w połączeniu z wysokim poziomem wykonań dało wspaniały efekt. Publika wsłuchiwała się w każdy utwór w ciszy i z zaciekawieniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj.