Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Rekrutacja

Szkoła z tradycjami

Sanocka „Jedynka” to szkoła z ponad 140-letnią tradycją, posiadająca doskonałą bazę dydaktyczną i sportową wraz z wysoko wykwalifikowaną kadrą nauczycieli. Powstała w 1880 roku i mimo trudnej historii i wielu zmian pod dzień dzisiejszy realizuje swoją misję. Nasze Liceum obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu najlepszych ogólniaków w województwie podkarpackim, co świadczy o niezwykle wysokim poziomie nauki i czyni I LO niedoścignionym liderem wśród placówek oświatowych powiatu sanockiego i całego regionu. Efektem tak wybitnych osiągnięć jest przyznanie dwukrotne przyznanie złotego medalu jakości.

Sukces gwarantowany

I LO to istna kuźnia talentów. Nie sposób wymienić w ponad 140-letniej historii szkoły wszystkich uczniów, którzy zdobywali najwyższe laury naukowe i sportowe, ale warto wspomnieć o tych najistotniejszych:

- Złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Niemczech;
- Brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Turcji;
- Brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Kanadzie;
- Podwójny srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Bombaju

A ponadto:

- ponad 180 finalistów i laureatów olimpiad ogólnopolskich w ostatnich latach, m.in.: Olimpiady Biologicznej, Olimpiady Chemicznej, Olimpiady Ekologicznej, Olimpiady Matematycznej, Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Filozoficznej, Olimpiady Historycznej, Olimpiady Języka Angielskiego, Olimpiady Języka Niemieckiego, Olimpiady Języka Francuskiego, Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiadzie Wiedzy o Mediach;

- kilkuset laureatów konkursów przedmiotowych

Naukę w I LO z powodzeniem łączymy z rozwojem fizycznym, czego dowodem są doskonałe wyniki sportowe, do  najważniejszych należą:
- tytuł Mistrza Polski w unihokeju dziewcząt;
- tytuł Mistrza Województwa w unihokeju dziewcząt;
- I miejsce i złoty medal w finale wojewódzkim Licealiady w szachach;
- I miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady w badmintonie chłopców;


Od kilku lat I LO szczyci się stypendystami, którzy za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne otrzymują m.in. stypendia od Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Edukacji Narodowej, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Sanoku i z różnych fundacji.

Zainwestuj w swoją przyszłość

Nasza szkoła zapewnia doskonały start w dorosłe życie i daje możliwość podjęcia studiów na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą. Nasi absolwenci z powodzeniem studiują m.in.: medycynę, inżynierię medyczną, farmację, stomatologię, biotechnologię, informatykę, ekonomię, zarządzanie i marketing, rachunkowość, automatykę i robotykę ,elektronikę, prawo, psychologię, filologie obce, budownictwo, lotnictwo, geologię, architekturę, malarstwo. W swoje progi I LO zaprasza każdego, kto chce jak najlepiej wykorzystać drzemiący w nim - a być może dotąd jeszcze nieodkryty - potencjał.

Rozwiń swoje pasje

Swoim uczniom stwarzamy możliwość przeżycia sukcesu, wykazania się talentami, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz zdrowej rywalizacji i wymiany doświadczeń. Nasza szkoła bierze udział w programach popularyzujących przedmioty przyrodnicze. I LO to szkoła kreatywna, otwarta na potrzeby i pasje. W ramach zajęć pozalekcyjnych zapraszamy do udziału w kółkach przedmiotowych i sportowych - jest ich co roku kilkadziesiąt, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Pamiętamy też o młodych humanistach. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Inicjatyw Wychowawczych im. ks. Wiesława Siwca publikują oni swój dorobek pisarski na kartach profesjonalnie wydanego tomiku.

I LO angażuje się w działalność charytatywną. Co roku około 6 grudnia, liceum zamienia się w prawdziwą "pracownię ś. Mikołaja". Zbieramy zabawki, słodycze, które następnie wręczamy w Mikołajki. Od lat integralną częścią akcji jest Koncert Charytatywny - będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w mieście.

Matura

Drogi Maturzysto!

Wiemy, jak ważny jest egzamin dojrzałości, dołożyliśmy więc wszelki starań, aby pomóc Ci w przygotowaniach do tego wydarzenia. Ten dział został przygotowany specjalnie z myślą o Tobie - znajdziesz w nim potrzebne terminy matur 2020, linki do aneksów i biuletynów maturalnych, dodatkowe arkusze egzaminacyjne oraz zbiór porad, jak solidnie przygotować się do egzaminu. Oczywiście w maju mocno trzymamy za Ciebie kciuki.

Powodzenia!

Samorząd szkolny

Samorząd szkolny składa się z uczniów naszej szkoły, którzy są wybierani przez Was, aby reprezentować Wasze interesy i problemy w szkole. Mamy prawo do udziału i angażowania się w życie szkoły. Jeśli masz pytania, życzenia lub sugestie, prosimy o kontakt z nami. W miarę naszych możliwości postaramy się Wam pomagać i Was wspierać.

 

Przewodniczący: Maksymilian Dżugan z klasy 2C 

Uczęszcza na fakultet mat.-fiz.-inf.. Pasjonuje się grzybiarstwem,rzeźbą,sztuką oraz polityką. W przyszłości chciałby studiować ekonomię i zajmować się inwestycjami w nieruchomości.


Zastępca: Nikoletta Kudroń z klasy 2A

Marzy o  architekturze dlatego wybrała fakultet mat.-geo.-ang.. Jest otwartą, sympatyczną, osobą, łatwo nawiązującą kontakt. Potrafi załatwić wszystkie sprawy jakie są jej powierzone. Gra na klarnecie od 9 lat, interesuje się również geologią.

Sekretarz: Emilia Rodzinka z klasy 2D

Jej przyszłościowym marzeniem jest rozwijanie się w kierunku medycznym, dlatego pilnie uczy się chemii i biologii na fakultecie biol.-chem.. Jest pomocną, dobrze zorganizowaną dziewczyną. W wolnych chwilach poświęca się fotografii oraz muzyce.

Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2016/17

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych:

08.06.2020, 09.06.2020, 10.06.2020, 15.06.2020, 16.06.2020 (matura)

 

 

 

Podkategorie