Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Kolejny Koncert Charytatywny przeszedł do historii - relacja.

Dnia 21 listopada 2013 roku w Sanockim Domu Kultury odbył się siódmy już Koncert Charytatywny organizowany przez naszą szkołę. Celem corocznej imprezy jest zbiórka pieniędzy w ramach Akcji Mikołaj, której celem głównym jest rozweselenie blisko czterystu dziecięcych twarzy 6 grudnia.

Na scenie SDK zaprezentowali się głównie obecni uczniowie I LO, ale też absolwenci szkoły i uczniowie innych gimnazjów i liceów.  Sam Koncert był poprzedzony przesłuchaniami uczestników. Gościem specjalnym pierwszej części Koncertu i jednocześnie osobą go otwierającą była młodziutka siostrzenica Ś.P ks. Wiesława Siwca, który był pomysłodawcą wydarzenia zapoczątkowanego przed siedmiu laty.

 Gama talentów prezentowanych na deskach SDK była bardzo szeroka. Na scenie można było zobaczyć piosenkarzy i piosenkarki obdarzonych niezwykłymi głosami, a także zespoły instrumentalne czy indywidualnych wykonawców, prezentujących muzykę z najwyższej półki. Obejrzeliśmy zapierający dech w piersiach pokaz gimnastyki artystycznej i pełne energii układy taneczne. Koncert charakteryzował się niezwykłą dynamiką: raz bowiem można było usłyszeć nostalgiczne i melancholijne dźwięki instrumentów, a już za chwilę nastrój zmieniał się diametralnie za sprawą spektaklu kabaretowego.  Trudno też nie wspomnieć o zespołach zamykających koncert, które wywołały chyba największe poruszenie widowni. Myślę, że można uznać to za główny sukces wydarzenia: mierzy się go nie tylko liczbą osób które przyszły (bo sala pękała w szwach), ale również liczbą osób, które pokazały, że naprawdę dobrze się bawią.

Oprócz głównej zbiórki pieniędzy do puszek, przez cały czas trwania Koncertu można było nabyć ciastka upieczone przez jedną z uczennic I LO - Martynę Mierzwę oraz kalendarze na rok 2014   z zawartymi w nich fotografiami uczniów.

Dzięki dobrej woli, chęci i zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i sponsorów - PGNiG w Sanoku -  udało się zebrać blisko pięć tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na tegoroczną Akcję Mikołaj. Imprezy jak Koncert Charytatywny udowadniają, że z powodzeniem można połączyć zaprezentowanie szkoły od jak najlepszej strony i jednocześnie sprawić, by Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Sanoka.

LISTA UCZESTNIKÓW KONCERTU

 • Dominika Bolanowska
 • Tomasz Micek
 • Creative Quintet: Natalia Dziok (2H) - fortepian, Ewa Kuśnierz (3F) - altówka, Rafał Pałacki (2A) - akordeon, Karol Wiciński (1B) - kontrabas, Dominika Witowicz (3B) - skrzypce
 • Kamila Pogorzelec (3E)
 • Emilian Horoszko (3B)
 • Kabaret Bez Nazwy: Łukasz Furczak (1B), Anna Naleśnik (1D), Karol Wiciński (1B)
 • Izabela Walus (2G) i Damian Rusyn (I LO Krosno)
 • Donata Dębińska (1F) i Miłosz Mąka (2G)
 • Paulina Cipora (2C) i Klaudia Wolańska (II LO)
 • Ewelina Wronowska (3H) i Michał Matuszewski (3A)
 • Magdalena Bąk, Kornelia Jarema i Marlena Michalska (1G)
 • Rafał Pałacki (2A)
 • Krystian Psujek, Przemysław Pankiewicz (3E)
 • Szymon Marcinkowski i Rafał Zelek
 • Jakub Samiec (3E) - śpiew, Weronika Winiarska (2A) - skrzypce, Paweł Mazur (II LO w Iwoniczu) - fortepian
 • Monika Sikora - 3B
 • Przemysław Pankiewicz (3E)
 • Aleksandra Gunia (3B)
 • Tomasz Sowa i Przemysław Pankiewicz (3E)
 • Angela Gaber z zespołem
 • Kabaret Bez Nazwy: Łukasz Furczak, Karol Wiciński (1B)
 • Kamila Pogorzelec (3E) - śpiew, Jakub Witowski (2A) - gitara, Michał Bednarz (1C) - fortepian, Weronika Winiarska (2A) - skrzypce
 • Karolina Kozubek (1B), Debora Fryda (II LO), Natalia Tomczewska (II LO), Klaudia Kita (Gimnazjum nr 4), Paulina Kopczak (1B)
 • Aleksandra Lorenc (3D), Przemysław Pankiewicz (3E)
 • Szymon Mołocznik (2G), Julia Rodkiewicz (2H)
 • Jagoda Mamak (3D), Dominik Adamiak (3D)
 • Paweł Bąk (2C), Bartosz Kątski (1F), Rafał Pałacki (2A)
 • Zespół Księża
 • Karol Wiciński (1B) - gitara basowa, Zuzanna Dulęba (1F) - skrzypce, Maria Korzeniowska (1F) - gitara, Michał Bednarz (1C) - fortepian, Izabela Kudroń (1B) - flet, Oskar Handermander (Gimnazjum nr 1) - perkusja, Wiktorka Łoskot (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej) - skrzypce, Monika Lenart (Gimnazjum nr 1)  - skrzypce
 • Anna Kukla (2E)
 • Michał Galik (2A) - gitara, Jakub Jungiewicz (2A) - śpiew, Karol Wiciński (1B) - kontrabas, Anna Indyk (2A) - fortepian
 • Anna Naleśnik (1D)
 • Katarzyna Długosz (3D) i Michał Matuszewski (3A)
 • Katarzyna Pojnar (2D) i Magdalena Skubiel (II LO)
 • Jagoda Muszyńska (2B) i Sebastian Szul (ZS nr 1)
 • Marlena Słowik (3B) - śpiew, Zuzanna Dulęba (1F) - skrzypce, Karol Wiciński (1B) - kontrabas, Maria Korzeniowska (1F) - gitara
 • Zespół The Handrails: Hieronim Dąbrowski (3C), Radosław Mazgaj (1E), Szymon Kwiatkowski (3F), Daniel Marek (II LO)
 • Zespół Till Death Do Us Part: Michał Galik (2A), Miłosz Mąka (2G), Jakub Jungiewicz (2A), Paweł Fic (2H), Mateusz Jakiel (Gimnazjum nr 1)

Specjalne podziękowania należą się także osobom odpowiedzialnym za organizację:

 • Michałowi Michniewiczowi
 • Michałowi Misteckiemu
 • Annie Lewek
 • Adamowi Zoszakowi
 • Kacprowi Drwiędze
 • Aleksandrze Kobylańskiej

oraz za zdjęcia:

 • Oldze Witowskiej
 • Kacprowi Drwiędze
 • Magdalenie Paszko

a także nauczycielom.

Tekst: Alicja Papaj