Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Wild West Theatre w I LO

W dniu 10 października po raz drugi gościliśmy w naszej szkole zespół teatralny WILD WEST THEATRE  z Krakowa. Teatr ten jest nowo powstałym projektem w dziedzinie nauki języka angielskiego, założony i rozwijany przez zawodowych aktorów Mike’a Marcinkowskiego z USA i Piotra Malasińskiego z Krakowa.

Artyści – Mike Marcinkowski i Monika Krawczyk, przyjechali z nowym anglojęzycznym spektaklem  „The Double-cross Dance” . Jak powiedział nam Mike: „Jest to wyjątkowy wgląd w świat dwóch młodych osób, które starają się uporać z wielkim wstydem w internecie. Jeremy nagrał filmik, w którym wygłupia się tańcząc do muzyki pop i umieścił go anonimowo w sieci. Jednak ktoś z jego bliskich znajomych rozsyła video po całej szkole, która teraz się z niego wyśmiewa. Alex skrada się do pokoju Jeremy'ego, gdzie się zabarykadował i razem próbują wymyślić sposób, aby wyjść z twarzą z tej sytuacji.”

Aktorzy zaprezentowali nam niezwykle interesującą komedię w języku angielskim. Interesujący temat, bardzo komunikatywny i sugestywny przekaz oraz przekonywująca gra aktorów, pełna humoru akcja, ciekawe dialogi - to wszystko przyczyniło się do pozytywnego odbioru i zainteresowania spektaklem.

Po zakończeniu przedstawienia odbyło się  krótkie spotkanie i rozmowa z aktorami po angielsku oraz pamiątkowa sesja fotograficzna. Udział w tym spektaklu dał uczniom naszej szkoły możliwość doświadczenia gry aktorskiej i sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Mamy nadzieję, że Wild West Theatre niedługo znowu zagości w naszym liceum.