Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019,

2020, 2021, 2022

 

Rekrutacja

Szkoła z tradycjami

Sanocka „Jedynka” to szkoła z ponad 140-letnią tradycją, posiadająca doskonałą bazę dydaktyczną i sportową wraz z wysoko wykwalifikowaną kadrą nauczycieli. Powstała w 1880 roku i mimo trudnej historii i wielu zmian pod dzień dzisiejszy realizuje swoją misję. Nasze Liceum obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu najlepszych ogólniaków w województwie podkarpackim, co świadczy o niezwykle wysokim poziomie nauki i czyni I LO niedoścignionym liderem wśród placówek oświatowych powiatu sanockiego i całego regionu. Efektem tak wybitnych osiągnięć jest przyznanie dwukrotne przyznanie złotego medalu jakości.

Sukces gwarantowany

I LO to istna kuźnia talentów. Nie sposób wymienić w ponad 140-letniej historii szkoły wszystkich uczniów, którzy zdobywali najwyższe laury naukowe i sportowe, ale warto wspomnieć o tych najistotniejszych:

- Złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Niemczech;
- Brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Turcji;
- Brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Kanadzie;
- Podwójny srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Bombaju

A ponadto:

- ponad 180 finalistów i laureatów olimpiad ogólnopolskich w ostatnich latach, m.in.: Olimpiady Biologicznej, Olimpiady Chemicznej, Olimpiady Ekologicznej, Olimpiady Matematycznej, Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Filozoficznej, Olimpiady Historycznej, Olimpiady Języka Angielskiego, Olimpiady Języka Niemieckiego, Olimpiady Języka Francuskiego, Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiadzie Wiedzy o Mediach;

- kilkuset laureatów konkursów przedmiotowych

Naukę w I LO z powodzeniem łączymy z rozwojem fizycznym, czego dowodem są doskonałe wyniki sportowe, do  najważniejszych należą:
- tytuł Mistrza Polski w unihokeju dziewcząt;
- tytuł Mistrza Województwa w unihokeju dziewcząt;
- I miejsce i złoty medal w finale wojewódzkim Licealiady w szachach;
- I miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady w badmintonie chłopców;


Od kilku lat I LO szczyci się stypendystami, którzy za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne otrzymują m.in. stypendia od Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Edukacji Narodowej, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Sanoku i z różnych fundacji.

Zainwestuj w swoją przyszłość

Nasza szkoła zapewnia doskonały start w dorosłe życie i daje możliwość podjęcia studiów na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą. Nasi absolwenci z powodzeniem studiują m.in.: medycynę, inżynierię medyczną, farmację, stomatologię, biotechnologię, informatykę, ekonomię, zarządzanie i marketing, rachunkowość, automatykę i robotykę ,elektronikę, prawo, psychologię, filologie obce, budownictwo, lotnictwo, geologię, architekturę, malarstwo. W swoje progi I LO zaprasza każdego, kto chce jak najlepiej wykorzystać drzemiący w nim - a być może dotąd jeszcze nieodkryty - potencjał.

Rozwiń swoje pasje

Swoim uczniom stwarzamy możliwość przeżycia sukcesu, wykazania się talentami, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz zdrowej rywalizacji i wymiany doświadczeń. Nasza szkoła bierze udział w programach popularyzujących przedmioty przyrodnicze. I LO to szkoła kreatywna, otwarta na potrzeby i pasje. W ramach zajęć pozalekcyjnych zapraszamy do udziału w kółkach przedmiotowych i sportowych - jest ich co roku kilkadziesiąt, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Pamiętamy też o młodych humanistach. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Inicjatyw Wychowawczych im. ks. Wiesława Siwca publikują oni swój dorobek pisarski na kartach profesjonalnie wydanego tomiku.

I LO angażuje się w działalność charytatywną. Co roku około 6 grudnia, liceum zamienia się w prawdziwą "pracownię ś. Mikołaja". Zbieramy zabawki, słodycze, które następnie wręczamy w Mikołajki. Od lat integralną częścią akcji jest Koncert Charytatywny - będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w mieście.