Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund 2014

Edycja XIII

W dniu 29 października upływa termin nadsyłania zgłoszeń do XIII edycji konkursu Deutschfreund, który odbędzie się 19 listopada 2014 r. w macierzystych szkołach uczestników. W tym roku konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

Informacje o konkursie:

Znany od 13 lat konkurs Deutschfreund powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 5 i 6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Jest dedykowany również nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych i twórczych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również umożliwia odkrywanie ich uzdolnień i talentów.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównywaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs będzie testem wielokrotnego wyboru. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Na stronie www.jersz.pl udostępniono arkusze zadań z lat ubiegłych, które są pomocne w trakcie realizacji kół zainteresowań w czasie roku szkolnego.

 Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych i informacji prasowych na temat sukcesów. W konkursie nie ma przegranych. Każdy uczestnik otrzyma szkolny gadżet, razem z oficjalnymi wynikami konkursu.

Nagrody dla laureatów

-Tygodniowy udział w Wakacyjnym Obozie Talentów - dofinansowany w 100% lub 82% wartości.

-Bony upominkowe do wykorzystania w internetowej księgarni Gandalf.com.pl, np. o wartości 100 zł, 200 zł lub 250 zł,...

-Pendrive’y 

Zgłoszenie udziału

Rejestracji uczestników do konkursów programu Łowimy Talenty dokonuje nauczyciel poprzez wysyłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie www.jersz.pl, w terminie wskazanym w harmonogramie konkursów programu. Udział w konkursach programu Łowimy Talenty jest płatny. Wpisowe to 9 zł od osoby za udział w jednym konkursie. Konkurs może być realizowany w szkole również dzięki wsparciu Szkolnej Rady Rodziców. 

O szczegółach konkursu DEUTSCHFREUND czytaj na stronie http://jersz.pl/contest,2.html

Pozdrawiamy,

Łowcy Talentów Jersz

www.jersz.pl