Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Fizyczne ścieżki

We wrześniu zakończyła się XV edycja konkursu Fizyczne Ścieżki. Ze względu na sytuację finał i ogłoszenie wyników odbyły się zdalnie. W tej edycji do finału, który miał odbyć się w kwietniu, zakwalifikowała się Katarzyna Rakoczy w kategorii esej oraz grupa w składzie: Bartłomiej Leń, Michał Słowik i Adrian Gazdowicz w kategorii pokaz zjawiska fizycznego. Kasia w swoim eseju zajęła się zagadnieniem spotkania w kontekście praw fizycznych, a Bartek, Michał i Adrian przyglądali się zachowaniu karty do gry wyrzucanej ze skonstruowanej przez nich wyrzutni. Fizyczne spojrzenie na zagadnienie spotkań, zaprezentowane przez Katarzynę, zyskało uznanie komisji konkursowej - Kasia zdobyła III miejsce w wybranej kategorii. Praca chłopców co prawda nie znalazła swojego miejsca na podium, ale była inspiracją do powtórzenia doświadczenia przez wielu członków komisji i zyskała wyróżnienie w finale. Wszystkie wystąpienia finałowe uczestników można zobaczyć na stronie konkursu. 2 października została ogłoszona następna edycja konkursu Fizyczne Ścieżki. Prace można przesyłać do 31 stycznia. Regulamin i aktualne informacje znajdziecie na stronie: http://fizycznesciezki.pl/
Wszystkich zainteresowanych pracą nad projektami fizycznymi lub pisaniem o fizyce zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH