Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

Naukowcom pandemia nie straszna

Cześć, mam na imię Ernest i przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia miałem okazję uczestniczyć w obozie naukowym Adamed SmartUP. Odbył się on w formie online, jednak mimo tego, był to niesamowity czas.

Aby wziąć udział w obozie, musiałem przejść przez trzyetapową rekrutację i szczerze mówiąc od samego początku wątpiłem w to, że uda mi się zakwalifikować. Gdy okazało się, że zwolniło się miejsce i zostałem przyjęty z listy rezerwowej, byłem zaskoczony ale uświadomiłem sobie, że zawsze warto próbować i mieć nadzieję.

Mówiąc o samym obozie, było to pierwsze moje zetknięcie się z zagadnieniami mocno wykraczającymi ponad program liceum, ale takie są założenia Adamed SmartUP i szybko okazało się, że wykładowcy przekazują nam je w taki sposób, byśmy możliwie jak najwięcej z nich zapamiętali. Mnie udało się zakwalifikować do grupy Fizyka i Nowe Technologie. Jest to jedna z czterech grup na obozie, oprócz niej są również grupy: medyczna, biochemiczna oraz inżynieryjna. Szczególnie fascynujące były dla mnie wykłady z fizyki kwantowej oraz doświadczenia, do których pomoce naukowe dostarczono nam do domów. Mieliśmy również okazję poznać pracę naukowca od kuchni poprzez zadawanie pytań naszym wykładowcom. Dowiedzieliśmy się też wiele o rekrutacji na zagraniczne studia oraz o samym ich przebiegu, charakterystyce.

 

Poza naukowymi aspektami, niezwykle inspirujące było dla mnie poznanie wielu młodych naukowców z całej Polski, rozmowy z nimi, wymiana spostrzeżeń i myślę nawet, że była to największa wartość tego obozu. Ku mojemu zaskoczeniu, o obozie dowiedziały się też lokalne media.

1 września ruszyła rekrutacja do 7 edycji programu: https://adamedsmartup.pl/edycja/edycja-vii/

Jeśli pasjonuje cię biologia, chemia, fizyka, matematyka lub świetnie programujesz, to powinieneś spróbować swoich sił w tym programie. Naprawdę warto!

Pozdrawiam 

Ernest Mołczan

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH