Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Atak z drugiego szeregu na czwartą władzę

Z dużą satysfakcją możemy poinformować, że uczennica klasy 1c, Emilia Błażewicz, dołączyła do elitarnego grona laureatów Olimpiady Wiedzy o Mediach, zajmując 8 miejsce w rankingu ogólnopolskim i udowodniła, że czwarta władza nie kryje przed nią żadnych tajemnic. Słowa uznania należą się również jej nauczycielowi prowadzącemu, profesorowi Maciejowi Wójcikowi.

To stosunkowo młoda olimpiada, organizowana od roku szkolnego 2014/2015, przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z innymi szkołami wyższymi. Tematyka olimpiady obejmuje treści programowe dotyczące historii i zasad funkcjonowania mediów, ujęte w podstawie programowej, zwłaszcza w zakresie przedmiotów: wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze, język polski i historia, realizowanych na poziomie rozszerzonym.

Emilia zdeklasowała konkurencję i jako osoba z najwyższą ilością punktów otrzymanych w wyniku zmagań na etapie okręgowym, zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Dzień finałowych eliminacji miał zapisać się w jej pamięci złotymi zgłoskami, ale z wiadomych przyczyn ten dzień nie nastał. Lista laureatów została wyłoniona na podstawie punktacji z eliminacji okręgowych. Jej sukces cieszy tym bardziej, że Emilia jest dopiero uczennicą pierwszej klasy, a zaliczyła już podobne zwycięstwo, otrzymując najwyższą ilość punktów ze wszystkich uczestników na Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego w gimnazjum. Emilia nie planuje spocząć na laurach; wiedzę humanistyczną ma zamiar pogłębiać podczas zajęć fakultatywnych, a w przyszłym roku spróbuje swoich sił w co najmniej trzech kolejnych olimpiadach, z języka polskiego, angielskiego i psychologii.

Składamy serdeczne gratulacje Emilce, a także wszystkim tegorocznym laureatom, szczególnie tym, którzy opuszczają już naszą szkołę i rozpoczynają nowe etap dorosłego życia.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH