Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Koncert charytatywny 2019 już za nami !!!!

Pomaganie innym to piękna sprawa. Dobrze wiedzą o tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Organizowane przez nich, wraz z gronem pedagogicznym, akcje stały się sanocką tradycją. Koncert Charytatywny w SDK organizowany jest już od 13 lat. Z inicjatywą wydarzenia wyszli uczniowie. Podczas imprezy jak co roku zaprezentowali się z najlepszej strony, pokazali swoje ukryte talenty, ale również grono pedagogiczne dołożyło swoje „trzy grosze”.

Musimy pamiętać, że Koncert Charytatywny to nie tylko  utalentowani  młodzi ludzie występujący na scenie oraz prowadzący, ale również wolontariusze kwestujący oraz sprzedający własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe na korytarzach SDK, pilnujący szatni, a także tzw. „Mistrzowie Backstage’a”, czyli całe grono pomocników znajdujących się za sceną, wraz z nauczycielami, których pomoc w przygotowaniu  wydarzenia jest dla uczniów nieodzowna. Szczególne wyróżnienie należy się głównym organizatorkom: Ewie Kasprzak, Katarzynie Nowak oraz Ewie Mazepie, które zawsze dają z siebie wszystko na scenie jak i poza nią. Impreza nie mogłaby się odbyć również bez sponsorów, którzy co roku wspierają Koncert zarówno materialnie jak i finansowo.

  • 2019_koncert
  • 2019_koncert2
  • 2019_koncert3
  • 2019_koncert4
  • 2019_koncert5
  • 2019_koncert6
  • 2019_koncert7

 

Oprócz występów artystycznych odbyły się liczne licytacje. Największym zaskoczeniem tej edycji było wylicytowanie tomiku poezji doktora nauk humanistycznych Jacka Mączki za niesamowitą kwotę 800 zł. Można było również nabyć koszulkę Reprezentacji Polskich Koszykarzy z autografami graczy oraz piłkę do siatkówki podpisaną przez Mistrzów Polski siatkarzy Skry Bełchatów.

Podczas tegorocznego Koncertu zebrano 10334 zł i 86 groszy, które zostaną przekazane na rzecz związanej z koncertem Akcji Mikołaj. Dzięki tym środkom ponad 300 dzieci i seniorów otrzyma w tym roku paczki od Świętego Mikołaja, które zostaną dostarczone przez  uczniów sanockiej „Jedynki” już 6 grudnia.

Mimo tak wielu lat, tradycja pomagania jest wciąż żywa, a kolejne roczniki z ogromnym entuzjazmem ją kultywują, wychodząc z założenia, że okazane dobro zawsze do nas wraca. Bez wątpienia dzień 29 listopada pozostanie jeszcze długo w naszej pamięci

 

 

 

 

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH