Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

XVI KONKURS GEOGRAFICZNY „ODKRYJ ŚWIAT Z POZNAJ ŚWIATEM”

Małgorzata Leszczyńska, kl. 2c

Dla nas, uczniów fakultetu matematyczno-geograficznego, 27 marca wiązał się przede wszystkim z tym, że od 6 dni Słońce wędrowało od równika w stronę Zwrotnika Raka, więc mogliśmy się cieszyć promieniami słonecznymi padającymi na naszym równoleżniku pod kątem 40 stopni, zaś poprzedniego dnia Księżyc znajdował się w nowiu. W momencie, gdy wyjeżdżaliśmy z Sanoka do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, towarzyszył nam delikatny wiatr zachodni, typowy dla strefy umiarkowanej, a na niebie malowniczo płynęły cumulusy ścigające się z cirrusami. Jadąc przez lasy bukowe porastające Zapadlisko Przedkarpackie zastanawialiśmy się – czy inni ludzie też tak patrzą na świat? Jak oni odkrywają najbliższe otoczenie, co myślą o tych bliskich i dalekich zakątkach naszego globu? Pytania, które nam się nasuwały, nie były przypadkowe - wiązały się bowiem z konkursem, który był celem naszej podróży.

 

Przygotowanie do testu konkursowego obejmowało przeczytanie kilkunastu artykułów z czasopisma „Poznaj Świat” – dotyczyły one zarówno Polski, jak i innych krajów. Oprócz tego, musieliśmy wykazać się  wiedzą o wybranych państwach. Po zakończeniu zmagań zostaliśmy zaproszeni na prelekcję pt. „Lasy dla ludzi”, którą poprowadził dr Edward Marszałek – Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Z racji, że widownią były osoby interesujące się geografią, prezentacja dotyczyła lasów pojmowanych globalnie, środowiska leśnego na świecie i problemów ekologicznych, z jakimi się spotykamy w tej chwili. Po zakończeniu wykładu nastąpiło przedstawienie wyników i wręczenie nagród.

Bardzo miło nam poinformować, że na ponad 60 uczestników ze szkół na Podkarpaciu i z sąsiednich województw dwóch uczniów z klasy 2c zajęło nagradzane miejsca - Jakub Jankiewicz zdobył 3 miejsce, a Małgorzata Leszczyńska – 10. Reprezentantki z klasy 2e – Katarzyna Juszczak i Diana Izdebska uplasowały  się równie wysoko, bo w drugiej dziesiątce.

Wracaliśmy do Sanoka bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę oraz pozytywnie nastawieni do odkrywania świata – ucząc się do zadań testowych nabraliśmy przekonania, że wyjazd na Malediwy, wędrówka po meksykańskich plażach, praca na plantacjach korka drzewnego w Portugalii czy zwiedzanie „Wietrznego Miasta” - Chicago musi być niesamowitą przygodą, która przecież znajduje się w zasięgu naszych możliwości, co nam zawsze powtarza p. B. Myćka.

Koncert Charytatywny

Lipdub