Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Julia Futyma
15 października celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej, popularnie nazywanym Dniem Nauczyciela.

W tym roku organizacji akademii podjęła się klasa 2c wraz z wychowawcą, panią Wioletą Herbut. Podczas dyskusji na temat tego, jak powinna wyglądać uroczystość, powiedziano jasno: musi być wyjątkowo i oryginalnie! Dlatego w niepamięć poszły oklepane wierszyki i przewijające się między nimi piosenki. 2c, podchodząc do zadania ambitnie (i z sukcesem!) przygotowała Galę Rozdania Nauczycielskich Oscarów 2018.

Pomysł narodził się na jednej z godzin wychowawczych, kilka tygodni przed akademią. Po 45 minutowej „burzy mózgów” zdecydowano się zorganizować coś, czego jeszcze w tej szkole nie zrobił wcześniej nikt. Ryzyko było ogromne, wiele rzeczy w konsekwencji mogło się nie udać, ale dla 2c, krótko mówiąc, nie ma rzeczy niemożliwych. Uczniowie przezwyciężyli wszystkie nieprzyjemności losu i w niecałe trzy tygodnie przygotowali uroczystość, która w pamięci naszych nauczycieli miała pozostać na długo.

Salę gimnastyczną na tę specjalną okazję zamieniono w miejsce rodem z Hollywood. Był czerwony dywan, ścianka, fotoreporterzy i, co najważniejsze: nagrody! 10 statuetek - Oscarów, dla nauczycieli, którzy do danej kategorii zostali wybrani przez uczniów liceum, w demokratycznie przeprowadzanej ankiecie na jednej z długich przerw. O zwycięstwie, jak to bywa w szanowanych konkursach, niekiedy decydowały pojedyncze głosy.

Żadne rozdanie nagród nie obyłoby się bez osób je wręczających. Tego dnia w progach naszej szkoły stawiła się istna śmietanka towarzyska: celebryci, sportowcy, piosenkarze, a nawet sama Para Prezydencka (!), by uhonorować złotym Oscarem zwycięzców. Galę idealnie dopełniały dwie prowadzące, Klara i Marysia – piękne, zabawne i z gracją nadające tempo całej uroczystości. Światła fleszów nieustannie błyskały, fotografując zgromadzonych uczniów i nauczycieli.

Wydarzenie zakończyło się, klasycznie wspólnym zdjęciem nagrodzonych i gwiazd. Zgromadzeni wysłuchali jeszcze krótkiej przemowy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Macieja Jamki, również ucznia klasy 2c, składającego życzenia zdrowia, cierpliwości i ogromnych ilości uśmiechu na co dzień dla wszystkich nauczycieli.

Na koniec jeszcze raz życzymy naszym nauczycielom oraz pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

 

Pełna lista zwycięzców:

1. "Śmiech na sali" dla najzabawniejszego nauczyciela - pani Małgorzata Szybiak

2. "Diamentowa kosa" dla najbardziej wymagającego nauczyciela - pani Ewa Mazepa

3. "Przyjaciel ucznia" dla prawdziwego anioła stróża wśród nauczycieli - ksiądz Jacek Michno

4. "Szwajcarski zegarek" dla nauczyciela, który na lekcje nigdy się nie spóźnia - pani Krystyna Wojtowicz

5. "Anielska Cierpliwość" dla nauczyciela o złotych nerwach - pani Lidia Wicijowska

6. "Mistrzowski megafon" dla nauczyciela obdarzonego najdonośniejszym głosem - pan Grzegorz Demczak

7. "Sokole oko" dla nauczyciela, któremu nic nigdy nie umknie - pani Ewa Kasprzak

8. "Trend i fashion" dla najbardziej stylowego nauczyciela - pani Marzena Kopija-Rąpała

9. "Katarynka" dla najbardziej rozgadanego nauczyciela - pan Piotr Kita

10. "Dyktator" dla nauczyciela, który najwięcej dyktuje do zeszytu - pani Anna Dziabas-Krysa

 

Koncert Charytatywny

Lipdub