Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Konkurs matematyczno - fizyczny dla Gimnazjalistów 2018

15 maja odbyła się już dziewiąta edycja konkursu matematyczno – fizycznego dla uczniów klas trzecich gimnazjów. Konkurs, jak co roku, spotkał się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. W konkursowych zmaganiach wzięło w tym roku udział trzydzieści sześć osób. Byli to uczniowie klas gimnazjalnych w prawie wszystkich sanockich szkołach oraz uczniowie z Beska, Brzozowa, Baligrodu, Zagórza, Uherzec, Leska i Komańczy.

Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe z fizyki i matematyki, przy czym musieli wykazać się dużą sprawnością ponieważ na rozwiązanie 30 zadań (po 15 z każdej dziedziny) mieli sześćdziesiąt minut. Każda część konkursu oceniana była oddzielnie.

W tym roku pierwsze miejsce w części matematycznej zajął (z kompletem punktów) uczeń Gimnazjum w Zagórzu – Jakub Błażowski. Zdobywca drugiego miejsca w tej kategorii konkursowej to Jakub Kurkarewicz (Gimnazjum nr 3 w Sanoku). Laureatka trzeciego miejsca w części matematycznej to Julia Kornasiewicz (Gimnazjum w Besku). Kilkoro młodych matematyków otrzymało też wyróżnienia za wysokie wyniki testu matematycznego, byli to: Aleksandra Kot (G1 Sanok), Łukasz Błażowski (Gimnazjum w Zagórzu), Ernest Mołczan (G3 Sanok), Jagoda Andruch (Gimnazjum w Lesku), Joanna Szpak (Gimnazjum w Uhercach), Michał Terefenko (Gimnazjum w Brzozowie) i Zuzanna Daszyk (G3 Sanok).

Część fizyczna okazała się dla uczestników trudniejsza, w tym roku nikt nie rozwiązał bezbłędnie testu w tej części. Całe podium należało do uczniów Gimnazjum nr 3 w Sanoku: pierwsze miejsce zajął Ernest Mołczan, drugie Amadeusz Lubieński a laureatem trzeciego miejsca został Przemysław Maresz. W tej części konkursu również przyznano wyróżnienia za wysokie wyniki. Zdobyli je: Jagoda Andruch (Gimnazjum w Lesku), Łukasz Błażowski (Gimnazjum w Zagórzu), Zuzanna Daszyk (G3 Sanok), Michał Zdziarski (Gimnazjum w Brzozowie), Karina Dymnicka i Maciej Sachajdak (oboje z G2 w Sanoku).

Poza tym uczestnicy konkursu uczestniczyli w warsztatach, pokazach matematycznych i fizycznych oraz mini turnieju łamigłówek przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z I LO. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym poziom prezentowany przez miłośników matematyki i fizyki będzie równie wysoki, a warsztaty przygotowane dla nich będą jeszcze ciekawsze. Już teraz zapraszamy gimnazjalistów do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym konkursie, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Ewa Mazepa

Lidia Wicijowska

 

 

 

 

 

Koncert Charytatywny

Lipdub