Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

10 rocznica śmierci ks. Wiesława Siwca

Gdy dowiedzieliśmy że nasza klasa będzie miała okazję zaśpiewać na Mszy związanej z 10 rocznicą śmierci księdza Wiesława Siwca kojarzyliśmy go tylko z tablic wiszących w szkole i kilku opowieści o nim, opowiadanych przez nauczycieli. Słyszeliśmy o nim też wtedy, gdy wyruszaliśmy w radosnym świątecznym orszaku rozdawać dzieciom prezenty. Ale nic więcej. Śpiew wyszedł pięknie. Wszyscy nas chwalili, i niby nic z tego. Ale jego postać jakoś zapadła mam w pamięć. Ta Eucharystia zaczęła nam jakby o nim opowiadać. Obecność wielu ludzi. Także naszych nauczycieli i dyrekcji. Ale też jego uczniów czy lokalnej społeczności. Czuło się tam taki dom. Miłość i przywiązanie. I takie wielkie westchnienie, że to był dobry człowiek. Coś więcej o jego postaci powiedział nam podczas kazania ksiądz rektor WSD w Przemyślu - ks. Konrad Dyrda, który był katechetą w naszej szkole zaraz po księdzu Siwcu. Przytoczył o nim piękne słowa, które w komentarzu pod informacją o jego śmierci w internecie napisała jedna z użytkowniczek: „Dla mnie zgasło jedno z najpiękniejszych światełek odbijających Boże Światło”. I my też weszliśmy w tą aurę jego osoby, której cząstkę pamięci wszyscy mieli w sobie. I już inaczej popatrzymy na te tablice pamięci o nim. I może przechodząc koło nich, słuchając opowieści, czy wyruszając na Akcję Mikołaj szepniemy gdzieś w myślach „Wieczne odpoczywanie...”

Klara Ostrowska klasa 1c

Koncert Charytatywny

Lipdub