Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Nauka patrzenia

„Można patrzeć i nie widzieć. Patrzeć i mało dostrzegać. Albo widzieć selektywnie. A chodzi nie tylko o to, co się widzi; ważne też, jak ludzi i świat się ogląda...” – tłumaczył przed laty Krzysztof Kieślowski. Bogactwo treści ukrytej w słowach wybitnego reżysera z pewnością odkryli uczniowie klasy 1b, którzy 27 września br. wraz z opiekunami: wychowawcą, Panem Piotrem Kitą oraz Panem Grzegorzem Demczakiem wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Rzeszowa.

W planie wyjazdu znalazła się m.in. pełna dziecięcej radości wizyta we „Fly Parku” – miejscu pozwalającym na oderwanie się od problemów dnia codziennego i czerpanie radości z beztroskiej zabawy;  czy niezwykle emocjonująca, naznaczona wyzwaniami i trudnymi zagadkami wyprawa do Escape Room-ów, będąca okazją do odkrycia przez pierwszoklasistów wartości odwagi, współpracy oraz wzajemnego zrozumienia i zaufania. Przypieczętowaniem udanego wyjazdu był pełen skrajnych przeżyć seans filmowy, dzięki któremu uczniowie nauczyli się roli akceptacji, przyjaźni i miłości w życiu każdego z nas oraz zrozumieli, że miarą odwagi człowieka jest jego wewnętrzna walka z własnym strachem. Pełen atrakcji dzień spędzony w towarzystwie członków klasy był wspaniałą okazją do lepszego poznania charakterów kolegów i koleżanek z ławki oraz nauki patrzenia na drugiego człowieka z szacunkiem i uznaniem. Uczniowie wrócili do domów jako wrażliwsi, doceniający wartość wspólnoty młodzi ludzie, gotowi razem stawiać czoła czekającym tuż za rogiem szkolnym wyzwaniom.

Katarzyna Rakoczy 1b

 

Koncert Charytatywny

Lipdub