Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

26 września - Europejski Dzień Języków

26 września – Europejski Dzień Języków - KONKURS

 

W tym dniu we wszystkich krajach Unii Europejskiej świętujemy Dzień Języków. Akcja rozpoczęła się w 2001 roku i staje się coraz bardziej popularna. Zainteresowanych zapraszamy na jej oficjalną stronę internetową http://edl.ecml.at/.

Nauczyciele języków obcych w naszej szkole pragną dołączyć do propagowania nauki języków i celebrowania różnorodności kulturowej i językowej Europy poprzez zorganizowanie szkolnych obchodów tego święta. W dniu 3 października, tj. we wtorek (po długiej przerwie), organizujemy konkurs wiedzy ogólnej dotyczącej Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec oraz Rosji. Prosimy o wybranie dwójki uczniów z każdej klasy pierwszej i drugiej do udziału w tym konkursie. Dodatkowo zobaczymy i usłyszymy występy taneczne i wokalne naszych uzdolnionych uczniów. Ostatnim elementem będą stoiska reprezentujące kilka krajów Europy (Klasa 1a przygotowuje Niemcy, 1b – Wielką Brytanię, 1c – Francję, 1d – Polskę, 1e – Rosję). Punkty otrzymane za przygotowanie stoisk zostaną dodane uczestnikom konkursu. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.


Regulamin konkursu

W konkursie biorą udział 4 osobowe zespoły. Każdy z nich wybiera lidera, który będzie udzielał ostatecznej odpowiedzi na pytania konkursowe lub wyznaczy osobę odpowiadającą na wylosowane pytanie.
Każda drużyna odpowiada na pytania z zakresu wiedzy o Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech oraz Rosji.
Lider, po konsultacji z zespołem, wybiera numer pytania z zakresu od 1 do 80. Grupa ma 30 sekund na udzielenie odpowiedzi.
W sytuacji, gdy grupa nie udzieli prawidłowej odpowiedzi, pozostałe zespoły mogą zgłosić się do odpowiedzi na to pytanie poprzez podniesienie ręki przez lidera. Decyduje szybkość podniesienia ręki.
Za prawidłową odpowiedź zespół otrzymuje 1 pkt lub 0,5 pkt jeśli odpowiedź była niepełna ( tylko w pytaniach, które taką możliwość dopuszczają).
W zadaniu związanym z tzw. łamańcami językowymi, można uzyskać 3 pkt (liczy się poprawność, płynność, czas).
Przewidziana jest dogrywka w przypadku nierozstrzygającego wyniku konkursu.

Koncert Charytatywny

Lipdub