Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Fizyczne Ścieżki – finał

Organizatorzy konkursu Fizyczne Ścieżki ustalili w tym roku nieco dziwną datę rozpoczęcia finału konkursu… 1 kwietnia o 8:30 w Centrum Nauki Kopernik profesor Ludwik Dobrzyński oficjalnie rozpoczął tegoroczny finał konkursu, a więc jednak nie był to prima aprilisowy dowcip. Większą część sobotniego dnia trwały prezentacje i pokazy prac konkursowych. Każda drużyna po zaprezentowaniu swojej pracy przez kilka minut odpowiadała na pytania jury złożonego z profesorów uniwersyteckich z Warszawy, Poznania, Lublina i Krakowa. Przedstawiciele naszej szkoły Piotr Fic i Cyprian Felenczak (niestety Szymon Sitarz nie mógł uczestniczyć w finale) również opowiadali o swoich badaniach sprężystości piłki. Bardzo dobrze poradzili sobie zarówno z prezentacją jak i pytaniami jury. Poproszono ich też o zaprezentowanie pracy publiczności zwiedzającej CNK w niedzielę.

 

Chłopcy tym razem nie zdobyli miejsca na podium konkursowym, jednak, biorąc pod uwagę ilość prac zgłoszonych do konkursu, można stwierdzić, że już udział w finale był dużym wyróżnieniem, a rozmowy z uczestnikami i naukowcami mogły stanowić cenne źródło inspiracji przed następną edycją konkursu. Pozostaje nam trzymać kciuki za wszystkich którzy zechcą przygotować pracę na Fizyczne Ścieżki w przyszłym roku, aby więcej drużyn reprezentowało szkołę w finale.

Koncert Charytatywny

Lipdub