Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Zwycięstwo w pięknym stylu!

10 września odbył się w II LO w Sanoku konkurs wiedzy o krajach UE z okazji 10-letniej obecności Polski w strukturach wspólnoty europejskiej. Konkurs współorganizowany był przez Starostwo Powiatowe i II LO w ramach Europejskiego Dnia Języków, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sanockiego.

Eliminacje szkolne odbyły się jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, a nasze liceum reprezentował zespół w skladzie: Paweł Sokołowski 3d, Mateusz Szerszeń 2h i Andrzej Lewicki 2h pod opieką mgr Bożeny Myćki. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą geograficzną m. in. znajomością flag i hymnów poszczególnych państw, orientacją na mapie, znajomością kultury i historii UE, znać nazwy instytucji europejskich i ich lokalizacje, a także rozpoznawać je na prezentowanych slajdach. Ponadto należało udowodnić swoją wiedzę o politykach europejskich, zabytkach, tańcach narodowych i potrawach regionalnych poszczególnych krajów. Szkoły reprezentowały trzyosobowe zespoły, oceniane przez jury w składzie: Dyrektor II LO Marek Cycoń, wicestarosta Wacław Krawczyk, członek Rady Powiatu Piotr Uruski, asystentka poseł Elżbiety Łukacijewskiej oraz nauczycielka II LO Marta Szerszeń. Konkurs miał bardzo ciekawą formułę quizu z zastosowaniem prezentacji multimedialnej. Na ekranie pojawiały się kolejne pytania, a uczniowie swoje odpowiedzi zapisywali na kartkach. Rozgrywki bezapelacyjnie wygrał nasz zespół, II miejsce zajęło II LO, natomiast na III uplasował się ZS nr 5. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka do Stolicy UE, ufundowana przez europosłankę Elżbietę Łukacijewską. Nasi zwycięzcy odbiorą zasłużoną nagrodę już 26 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sanoku, na specjalnej uroczystości wręczenia nagród. Pawle, Mateuszu i Andrzeju, gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH