Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Festiwal Kultury Niemieckiej – z nutą romantyczną

Rok 2013 w Niemczech został nazwany Rokiem Romantycznym m. in. dlatego, iż w tym roku obchodzimy 200. jubileusz urodzin Richarda Wagnera- geniusza muzycznego, twórcy dramatu muzycznego, jednoczącego w sobie wszelkie dyscypliny sztuki: muzykę, poezję, plastykę a nawet filozofię oraz twórcy opery. Już za życia wywoływał skrajne emocje. Do dziś pozostał kontrowersyjny podobnie jak jego mecenas – król Ludwik Bawarski (Ludwik II Wittelsbach), zwany Baśniowym Królem. Ten namiętny wielbiciel Wagnera spłacił jego długi, zadbał o byt i pozwolił mu skoncentrować się na pracy.

 

 Sam Ludwik Bawarski- wielki budowniczy niesamowitych pałaców (po latach okazały się nieprawdopodobnie opłacalną inwestycją), król- pacyfista a zarazem osoba ekscentryczna o wyjątkowym poczuciu estetyki i wrażliwości - do dziś budzi żywe emocje i spory.

W tym roku przypada również 200. rocznica wydania najpoczytniejszego dzieła w historii kultury i literatury niemieckiej „Kinder –und Hausmärchen” („Baśni dla dzieci i młodzieży”- przetłumaczonego na 160 językówwpisanego na Światową  Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, 2005) Braci Grimm. Bracia Grimm zasłynęli również jako twórcy słownika języka niemieckiego i filologii germańskiej.

To właśnie tym wybitnym jednostkom poświęcony został tegoroczny festiwal.

 Zarówno uczniowie naszego liceum, jak i zaproszeni koledzy z gimnazjów musieli włożyć sporo pracy, w przygotowanie oprawy artystycznej oraz w przygotowanie się do konkursu. Przy dźwiękach muzyki Wagnera , prezentacje multimedialne,  scenki teatralne i quiz tematyczny były okazją do zweryfikowania swoich wiadomości jak również do pogłębienia wiedzy.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę a zwycięzcom oraz ich nauczycielom gratulujemy sukcesu!

 

I m-ce – Gimnazjum w Grabownicy:

Sylwia Bogacka i Karol Hałasik , opiekun Monika Kostecka

 

IIm-ce – Gimnazjum nr 3 w Sanoku:

Aleksandra Herbetko i Łukasz Furczak, opiekun Lilianna Sabat

 

III m-ce – Gimnazjum w Nowotańcu:

Martyna Żak i Kamil Kulikowski, opiekun Renata Papisz- Żyłka

 

IV m-ce – Gimnazjum nr 2 w Sanoku:

Weronika Prorok i Mikołaj Wroński, opiekun  Grażyna Osieczko

Nagrody zostały ufundowane przez  Sławomira Miklicza oraz PBS w Sanoku.

 

Marzena Kopija- Rąpała

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH