Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Matematyczno fizyczne zmagania gimnazjalistów

Czwarta edycja konkursu matematyczno – fizycznego przygotowywanego przez Lidię Wicijowską i Ewę Mazepę spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. W odbywających się 16 maja zmaganiach wzięły udział pięćdziesiąt dwie osoby. Byli to uczniowie wszystkich sanockich gimnazjów oraz gimnazjów z Beska, Bukowska, Dydni, Niebieszczan, Strachociny, Zagórza i Zarszyna.

Uczniowie rozwiązywali zadania testowe z fizyki i matematyki wykazując się dużą sprawnością, ponieważ na rozwiązanie 30 zadań (po 15 z każdej dziedziny) mieli sześćdziesiąt minut. Każda część konkursu oceniana była oddzielnie.

W tym roku pierwsze miejsce w obu kategoriach – matematycznej i fizycznej zajęła uczennica Gimnazjum nr 4 w Sanoku – Julia Leszczyńska. Ponadto w części fizycznej konkursu wyróżnieni zostali: Szymon Czekański (G3), Dominika Pędziwiatr (G2), Dawid Serwiński (G1), Mateusz Baran (G4) oraz Kamil Nowotarski(Gimnazjum w Zarszynie).

 

W części matematycznej konkursu wyróżnień było więcej, a zdobyli je: Dawid Serwiński (G1), Bartosz Kątski (G1), Adrian Grzesik (Gimnazjum w Besku), Mateusz Baran (G4), Angelika Borys (G1), Aleksandra Herbetko (G3), Natalia Maślany (Gimnazjum w Strachocinie) oraz Bartłomiej Grzebieniak (G4).

Poza tym uczestnicy konkursu uczestniczyli w warsztatach i pokazach matematycznych i fizycznych przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z I LO. W tym roku dołączyło do nas grono biologów więc odbyły się też pokazy doświadczeń z tej dziedziny. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym poziom prezentowany przez miłośników matematyki i fizyki będzie równie wysoki, a warsztaty przygotowane dla nich będą jeszcze ciekawsze. Już teraz zapraszamy gimnazjalistów do udziału w przyszłorocznym konkursie.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH