Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 

 

Fakultatywna wycieczka krajoznawcza...

18 października (czwartek) dwa fakultety  matematyczno-geograficzne wybrały się na wycieczke krajoznawczą. Wyruszyliśmy o 6.00 rano  z Okęcia w Sanoku. Celem naszej podróży było  miasto Żywiec (w województwie śląskim). Podczas 6-godzinnej  podróży  niemal każdy uczeń opisywał wcześniej wyznaczone przez sorkę Bożenę Myćkę miejsca, np. przejeżdzając przez Gorlice, dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat infrastruktury tego miasta.

Gdy dojechaliśmy do Żar, mieliśmy szansę zwiedzić elektrownię szczytowo-pompową Porąbka-Żar. Grupa 40 osób wraz z opiekunami weszła w głąb góry Żar, aby obejrzeć, jak naprawdę wygląda wytwarzanie energii z wykorzystaniem pomp wodnych. Następnie pojechaliśmy na Górę Żar, aby podziwać zapierające dech w piersiach widoki...

Około godziny 17.00 pojechaliśmy na tzw. Westerplatte Południa, do Węgierskiej Górki, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści na temat tego, co działo się w południowej części Polski podczas II Wojny Światowej. Zwiedziliśmy wtedy również schron bojowy ,,Wędrowiec‘‘. Po tej lekcji histori udaliśmy się do Pensjonatu na kolację i zasłużony odpoczynek.

W piątek (19 października) wyjechaliśmy zaraz po śniadaniu około godziniy 8.00. Tym razem celem podróży stał się Browar w Żywcu, w którym każdy dowiedział się nieco o  historii piwa oraz o procesie jego wytwarzania. Na koniec zwiedzania każdy z uczestników został zaproszony  na degustację..., oczywiście soczku. Zwieńczeniem wycieczki stała się nieplanowana, aczkolwiek niezwykle przyjemna lekcja języka angielskiego – w autobusie obejrzeliśmy bowiem bajkę SCOOBY-DOO. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że to nie był ostatni taki wyjazd. DZIĘKUJEMY!

 

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH