Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO IM. BRACI GRIMM

Zadania konkursowe obejmować będą poszerzony materiał leksykalno-gramatyczny, podstawowe informacje o krajach niemieckojęzycznych oraz informacje na temat Jacoba i Wilhelma Grimm. Zainteresowane osoby z klas pierwszych i drugich prosimy o kontakt z nauczycielami języka niemieckiego.

Etap szkolny odbędzie się 28.02.2019 ( czwartek) , godzina 13.10, sala 35.

2 osoby z klasy pierwszej oraz 2 osoby z klasy drugiej wezmą udział w II etapie konkursu w Krośnie.

Przewidziane są ciekawe nagrody. 

Zapraszamy

"Zatańczymy belgijkę na szkolnym korytarzu"

Uczniowie I LO w Sanoku 

W dniu 8 lutego, czyli w najbliższy piątek, na długiej przerwie o godz. 11:15 serdecznie zapraszamy wszystkich na korytarz pierwszego piętra naszej szkoły. Zatańczymy "belgijkę" na szkolnym korytarzu, w akcie uczczenia rozpoczęcia zimowej przerwy w nauce.

Serdecznie Pozdrawia Samorząd I LO ????

Zagłębiając się w magii tworzenia lepszego świata…

Człowiek, odkrywając z biegiem wieków nowe horyzonty poznania świata, zapragnął władać sztuką ilościowego ujmowania różnorodnych procesów, zjawisk i właściwości. Precyzyjność, zrodzona ze zmatematyzowanego wyrażania miar poszczególnych tworów, wykreowała nowy obraz rzeczywistości, w którym każde z pojęć zawiera się w przedziale swoistej skali, wyznaczającej jego nasycenie, wartość i jakość. Język formalizmu nauk ścisłych nie zawiera w sobie jednak mocy, umożliwiającej pełne oddanie głębi ludzkich uczuć. Metafizyka stanowi bowiem uosobienie niemierzalności, wyrażające się w płaszczyznach rozumienia pojęć takich jak dobroć, miłość, czy wiara. Obraz budowanej na bazie tych uniwersów formy nieskończoności, w kunsztownym pejzażu słów ujął ks. Mieczysław Maliński, który stwierdził, iż „miarą człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka”. Zbudowany przez niego model zależności z pewnością zainspirował uczniów klasy 1d, która postanowiła swą dobroczynnością uczynić nasz świat nieco piękniejszym miejscem.

Czytaj więcej...

„Od Dostojewskiego do Jerofiejewa”

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Rosyjskiej

„Od Dostojewskiego do Jerofiejewa”

Sanok, 8 kwietnia 2019

Cele konkursu:

  1. Kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów i kultur.
  2. Rozbudzanie zainteresowań językiem rosyjskim, literaturą i kulturą Rosji - przybliżanie dorobku literackiego wybitnych twórców rosyjskich.
  3. Inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.
  4. Utrwalanie piękna polskiej i rosyjskiej mowy oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i studentów.
  5. Doskonalenie umiejętności warsztatowych wykonawców.
  6. Umożliwienie spotkań i rozmów dotyczących istotnych wartości współczesnej kultury oraz roli, jaką pełni w niej sztuka recytatorska.
  7. Integracja szkół i uczelni wojewódzkich.

    Czytaj więcej...

Zima z kinem francuskim

Jak co roku miłośników kina i francuskiej kultury serdecznie zachęcamy do udziału w lubianym internetowym festiwalu kina on-line myfrenchfilmfestival.

Od 18 stycznia do 18 lutego kinomani z całego świata będą mieli dostęp do 28 filmów fabularnych i krótkometrażowych dostępnych na stronie www.myfrenchfilmfestival.com.

Celem festiwalu jest popularyzacja twórczości młodych francuskich reżyserów. Dzięki festiwalowi internauci mogą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami francuskiego kina. Filmy zobaczycie całkowicie za darmo!

Przyjemnego oglądania :)

Nowy podział godzin - styczeń br.

UWAGA UWAGA UWAGA

Od poniedziałku 21 stycznia będzie obowiązywał nowy podział godzin.

Zaktualizowany jest już na stronie.

Koncert Charytatywny

Lipdub