Login

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

  

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009,

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 

 

KLUB - EDYCJA 2021

Działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy Jedynka uczestniczył w  programie Ministerstwa Sportu i Turystyki KLUB – EDYCJA 2021.  W ramach programu realizowane były zajęcia w sekcjach badmintona, piłki ręcznej i piłki siatkowej. Dzięki przystąpieniu do ministerialnego programu uzyskano pomoc sprzętową w wysokości 6000 złotych. Baza sprzętowa została wzbogacona między innymi o piłki ręczne, siatkowe, rakietki i lotki do badmintona, wózki na piłki, szynę do naciągania siatki i znaczniki. Pozyskany sprzęt wpłynie na uatrakcyjnienie zajęć , na które serdecznie zapraszamy.

„Mentor” w I LO

W czasach rozwoju technologicznego możliwe jest wykorzystywanie innowacyjnych metod w nauczaniu. Jednymi z nich są pracownie językowe, w których wykorzystuje się innowacyjne systemy multimedialne usprawniające i uprzyjemniające naukę.

Pracownia językowa Mentor, którą od tego roku mamy również w naszej szkole, to niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych. Taka pracownia skutecznie skupia uwagę uczniów i sprawia, że chętniej podchodzą oni do wykonywania ćwiczeń. Pozwala na swobodny i głośny trening wymowy, doskonalenie mowy dzięki dialogom, a także przełamywanie naturalnego oporu przed rozmowami w obcych językach.

Czytaj więcej...

Uwaga! Zmiana terminu Koncertu Charytatywnego

Szanowni Państwo, Droga Młodzieży!

Nie spodziewaliśmy się, że do tego dojdzie, ale pogarszająca się sytuacja epidemiczna, a tym samym wzmożona troska o bezpieczeństwo Wasze i Waszych bliskich zmusza nas do przełożenia zaplanowanego terminu Koncertu Charytatywnego. Wejściówki, które otrzymaliście zachowują ważność.
Gdy zostanie podjęta decyzja o nowym terminie koncertu, niezwłocznie o niej powiadomimy.

Z poważaniem,

Robert Rybka

Zmiana podziału godzin XI '21

UWAGA UWAGA UWAGA

Mała korekta podziału godzin jest już dostępna na stronie

 

Natalia i Szymon w II etapie Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Miło jest nam poinformować, że Natalia Kozak (3fp) i Szymon Nieznański (3ep) pomyślnie przeszli test online i zostali zakwalifikowani do drugiego etapu II Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych osiągnięć.

"Palą się znicze..."

Palą się znicze... przypominają,

że ktoś odchodzi, inni zostają.

Pośród cmentarzy cichych uliczek

jak wierna pamięć - palą się znicze... 

Ryszard Przymus „Znicze”

W przeddzień święta Wszystkich Świętych uczniowie klasy 1 dp wraz z opiekunem udali się na cmentarz centralny, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli Naszej szkoły.

W naszej pamięci na zawsze zostaną:

Kazimierz Serbin, Zofia Bandurka, Marian Leszczyński, Hanna Dulba, Helena Grabowska, Irena Olbert, Jerzy Stefański, Małgorzata Hess, Stanisława Urban, Dominika Puzoń, Janina Gacek, Stanisław Gacek, Ryszard Sadowski, Wiesław Siwiec, Tomasz Blecharczyk, Irena Gubińska-Śnieżek, Anna Jahn, Barbara Ołowska, Małgorzata Gagatko-Kubicz

Uczniowie zapalili światełka pamięci przy Krzyżu Powstańców, Krzyżu Golgota Wschodu i Dębach Pamięci upamiętniających pochodzących z Sanoka i Ziemi Sanockiej ofiary zbrodni katyńskiej, a także pod Mauzoleum Ofiar II Wojny Światowej, mogiłą rozstrzelanych na Gruszce oraz na kwaterze żołnierzy polskich.

TAK, MAMY TO!!!

WSPÓŁPRACUJEMY

W RAMACH PROGRAMÓW


 

SPEKTRUM DZIAŁAŃ

CHARYTATYWNYCH

 

ROZRYWKOWYCH

I PROMOCYJNYCH