Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Matury 2019 :)

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy tegoroczni absolwenci I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku zdali maturę! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom za serce włożone w przygotowanie Was do egzaminu dojrzałości. Świat stoi teraz przed Wami otworem!

Laureaci konkursu historycznego.

Konkurs odbył się 29 marca 2019 roku i nosił nazwę "Historia sanockiego "Sokoła" 1889-2019". Został zorganizowany prze Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Sanoku. W dniu 29 czerwca podczas uroczystości jubileuszowej (130 lat "Sokoła") zostały rozdane nagrody: II miejsce - Karol Bartkowski (1b), III miejsce - Mateusz Miklicz (1b), IV miejsce - Kamila Borowy (1c). Opiekunami uczniów z 1b był Piotr Kita, a Kamili - Maciej Wójcik. Na stronie www.sokolsanok.pl/aktualnosci znajdują się zdjęcia z tej uroczystości. Gratulujemy!

Wakaje 2019 :)

Właśnie wybrzmiał ostatni dzwonek, radośnie obwieszczający koniec roku szkolnego 2018/2019.

Zasłużyliśmy na odpoczynek - wszyscy!

To był bardzo udany i pracowity rok.

Życzymy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, a przede wszystkim Uczniom dwóch miesięcy niezapomnianych przygód, cudownych podróży, nowych doświadczeń.

Czekamy na Was we wrześniu!

 

Dyrekcja I LO

Kamila Borowy stypendystką Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Uczennica klasy 1c, Kamila Borowy, wzięła udział w konkursie polegającym na stworzeniu projektu społecznego. Jej praca pt. „Bez tytułu. Sposób na nową rzeczywistość” dotyczyła twórczości i sylwetki artystycznej Zdzisława Beksińskiego. Spośród wielu nadesłanych prac jury wybrało 24. Projekt oceniono na 27,5 punktu, co daje bardzo wysoki, trzeci, wynik w skali kraju. Realizacja autorskich pomysłów zostanie przeprowadzona w terminie pomiędzy  1 września a 30 listopada 2019 r.  Każdy stypendysta uczestniczy w 10 – dniowej szkole letniej w Warszawie, otrzymuje comiesięczne stypendium i ma zapewnione wsparcie tutora podczas przygotowań i realizacji projektu w społeczności lokalnej. Tutorzy są w stałym kontakcie z młodymi liderami aż do końca trwania zaplanowanych działań.

Projekty są też okazją dla wielu osób, żeby po raz pierwszy w życiu zrobić coś dla swojej społeczności lokalnej i sąsiadów, poznać ich oraz zawiązać nowe znajomości oparte na współpracy na rzecz wspólnego celu. Taka prospołeczna postawa budzi podziw i mamy nadzieję, że Kamila swoją postawą zainspiruje do podjęcia kolejnych inicjatyw.

Civic up! Academy, czyli szansa na naukę w amerykańskiej szkole.

Kamila Borowy – uczennica klasy 1C została laureatką konkursu Civic up! Academy, organizowanego przez Ambasadę Amerykańską w Warszawie, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Wspomagania Wsi.

Konkurs, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Osoby aplikujące musiały wykazać się niezwykłą kreatywnością, m. in. pisząc projekt i kręcąc film. Trzeba podkreślić, że zadania wymagały także wykazania się znajomością języka angielskiego i napływały od licealistów z całej Polski.

Kamila w nagrodę weźmie udział w 10-dniowych warsztatach dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. Zajęcia będą prowadzone po angielsku przez ekspertów w American School of Warsaw. W planach są także spotkania z amerykańskimi dyplomatami i aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym Warszawy. Tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięcia Kamili i czekamy na dalsze sukcesy!

Dni otwarte w I LO.

W poszukiwaniu siebie...

- czyli o przebiegu dni otwartych w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku

 

Światopogląd każdego człowieka niejednokrotnie diametralnie zmienia się pod wypływem słów i czynów osób mijanych na drodze życia. Spotkanie wydaje się w tym kontekście stanowić niezwykle namacalny przykład tischnerowskiego aktu dramatycznego, w którym na scenie egzystencji, z przypadkowanego spotkania dwóch obcych dusz, niespodziewanie zawiązać się może nowy wątek sztuki, zawierającej w bogactwie swego wnętrza treść każdego z naszych dni. Fakt, iż każdy z epizodów życia w niepojęty sposób może stać się sensem i celem całej jego sztuki, sprawia, że fenomen spotkania urasta do rangi czynnika o nieokiełznanych skutkach.

Czytaj więcej...

Koncert Charytatywny

Lipdub