Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Zawieszenie strajku!!!

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie,

W związku z tym, że nauczyciele I LO im. KEN w Sanoku zawsze kierowali się dobrem swoich uczniów, uznając je za wartość nadrzędną w pracy dydaktycznej, postanowiliśmy nie stawiać maturzystów w sytuacji, kiedy będą musieli się martwić tym, że mogą nie zostać sklasyfikowani w terminie. Dlatego na wniosek Komitetu Strajkowego I LO im. KEN w Sanoku, Zarząd Oddziału ZNP w Sanoku, uchwałą nr 13/2019 z dnia 16.04.2019, postanowił zawiesić strajk w I LO im. KEN w Sanoku od dnia 17.04.2019 do odwołania. Od jutra, 17.04.2019, zajęcia w naszej szkole odbywają się zgodnie z planem.

Strajk zostaje zawieszony!!!

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie,

W związku z tym, że wszystkie działania podejmowane przez pracowników I LO im. KEN w Sanoku, miały zawsze na celu dobro uczniów, nie możemy postawić uczniów klas maturalnych w sytuacji, kiedy nie zostaną sklasyfikowani. Jesteśmy świadomi faktu, że edukacja naszych uczniów to fundament naszej wspólnej przyszłości, a owocem procesu edukacyjnego, decydującym o jego charakterze i jakości jest dobrze wykształcony i zmotywowany do dalszego pogłębiania wiedzy absolwent. Dlatego, czując brzemię spoczywającej na nas odpowiedzialności, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku. Lekcje od jutra, 17.04.2019, odbywają się normalnie.

Jasielski Konkurs Matematyczny.

15 marca w Jaśle odbył się finał 18. Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhousa. Nasze "Matematyczne asy" przyzwyczaiły nas do tego, że zawsze odnoszą sukcesy. Tak było i tym razem. Z przyjemnością informujemy, że Daria Wielgosz uzyskała tytuł laureata w kategorii klas III, a wyróżnienia, odpowiednio w kategorii klas I i II otrzymali, Jakub Błażowski i Kamil Herbetko. Liczymy na nich także w kolejnych konkursach!!!

Ogólnopolski Turniej Recytatorski.

Młodzież naszej szkoły nieustannie udowadnia, że w dobie digitalizacji oraz mediów społecznościowych nieobca jest im wrażliwość na piękno literatury i żywego słowa. Podczas finału powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uczniowie naszej szkoły pokazali, że nie mają konkurencji. Nominacje do konkursu wojewódzkiego w kategorii recytacja otrzymali: Martyna Głubisz (2b) i Jan Stasiczak (2c) a w kategorii poezja śpiewana, Sara Czech (1a). Trzymamy za nich kciuki podczas finałów, które odbędą się w Przemyślu i Rzeszowie po świętach.

Kasia Rakoczy finalistką Olimpiady!!!

Z dumą informujemy, że uczennica klasy II b, Katarzyna Rakoczy, została finalistką XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskując w ten sposób zwolnienie z matury z tego przedmiotu. Kasi serdecznie gratulujemy i wierzymy, że to tylko początek drogi usłanej tak spektakularnymi sukcesami!!!

Koncert Charytatywny

Lipdub