Login

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku

Witamy wszystkich na stronie!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie internetowej I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, szkoły o bogatej tradycji i ciekawej historii! Czytaj więcej...

Wirtualny spacer

Wejdź tutaj i pospaceruj po wirtualnych korytarzach naszej szkoły!

Polub nas na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich do kliknięcia Lubię To! na stronie naszego liceum na portalu społecznościowym Facebook.

Sprawdź aktualny plan lekcji!

Już jest opublikowany na stronie nowy plan lekcji na obecny rok szkolny!

Najlepsze liceum w Sanoku wg Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw w latach:

1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020

Złoty Znak Jakości 2020 !!!!

Nasza szkoła po raz pierwszy w swojej historii zdobyła Złoty Znak Jakości w rankingu Perspektyw! Zajęła 7. miejsce w województwie, wyprzedzając renomowane podkarpackie szkoły!

Jesteśmy dumni i wdzięczni! Za uczniów, grono pedagogiczne, dyrekcję, administrację i obsługę! Za Waszą pracę, która przyczyniła się do tego sukcesu!
Na to osiągnięcie miały wpływ wyniki ubiegłorocznej matury, którą wszyscy uczniowie zdali w pierwszym terminie!

Wielka radość i gratulacje!

Świętujemy!

Styczeń z kinem francuskim

Jak co roku miłośników kina i kultury serdecznie zachęcamy do udziału w lubianym internetowym festiwalu kina on-line myfrenchfilmfestival

Od 16 stycznia do 16 lutego kinomani z całego świata będą mieli dostęp do 28 filmów fabularnych i krótkometrażowych oraz 3 dzieł wirtualnej rzeczywistości dostępnych na stronie www.myfrenchfilmfestival.com

Filmy, którym towarzyszą napisy w 10 językach, możecie zobaczyć całkowicie za darmo!

Przyjemnego oglądania :)

OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Miło nam poinformować, że Mateusz Miklicz, uczeń klasy 2B, zakwalifikował  się  do  etapu okręgowego  43. Olimpiady Języka Francuskiego.

Eliminacje  pisemne i ustne 2. etapu  odbyły  się 10 stycznia  2020 r. w Krakowie. Listę uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego poznamy 3 lutego.

Trzymamy kciuki !!!

Życzenia Świąteczne 2019

"Nadziei - by nie opuszczała,

Radości - by rozweselała,

Miłości - by obrodziła,

Dobroci - żeby zawsze była".

To szczególny czas, kiedy codzienne sprawy zostają gdzieś obok, kiedy cieszymy się każdą chwilą spędzoną w uroczystym nastroju, przy choince i dźwiękach kolęd.

Najserdeczniejsze życzenia świąteczne - spełnienia marzeń, radości dzielonej z bliskimi,

odpoczynku, który koi i szczęścia, wywołującego uśmiech składa:

Dyrekcja I LO

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Z przyjemnością informujemy o sukcesie Emilii Błażewicz, która zdeklasowała konkurencję i jako osoba z najwyższą ilością punktów otrzymanych w wyniku zmagań na etapie okręgowym, zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Przypominamy, że Emilia ma już za sobą podobny sukces, kiedy otrzymała maksymalną ilość punktów na Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego w gimnazjum. Mamy apetyt na podobny wynik i tym razem - trzymamy mocno za Emilkę kciuki!!!

Wyrazy uznania należą się też Paulinie Łagożny, która także poradziła sobie bardzo dobrze z niezwykle trudnym testem. Niestety, zabrakło naprawdę niewiele:). Gratulujemy wiedzy i fantastycznej woli walki!

 

Koncert charytatywny 2019 już za nami !!!!

Pomaganie innym to piękna sprawa. Dobrze wiedzą o tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Organizowane przez nich, wraz z gronem pedagogicznym, akcje stały się sanocką tradycją. Koncert Charytatywny w SDK organizowany jest już od 13 lat. Z inicjatywą wydarzenia wyszli uczniowie. Podczas imprezy jak co roku zaprezentowali się z najlepszej strony, pokazali swoje ukryte talenty, ale również grono pedagogiczne dołożyło swoje „trzy grosze”.

Musimy pamiętać, że Koncert Charytatywny to nie tylko  utalentowani  młodzi ludzie występujący na scenie oraz prowadzący, ale również wolontariusze kwestujący oraz sprzedający własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe na korytarzach SDK, pilnujący szatni, a także tzw. „Mistrzowie Backstage’a”, czyli całe grono pomocników znajdujących się za sceną, wraz z nauczycielami, których pomoc w przygotowaniu  wydarzenia jest dla uczniów nieodzowna. Szczególne wyróżnienie należy się głównym organizatorkom: Ewie Kasprzak, Katarzynie Nowak oraz Ewie Mazepie, które zawsze dają z siebie wszystko na scenie jak i poza nią. Impreza nie mogłaby się odbyć również bez sponsorów, którzy co roku wspierają Koncert zarówno materialnie jak i finansowo.

  • 2019_koncert
  • 2019_koncert2
  • 2019_koncert3
  • 2019_koncert4
  • 2019_koncert5
  • 2019_koncert6
  • 2019_koncert7

Czytaj więcej...

Koncert Charytatywny

Lipdub